Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde tarafından
Aferin ve theraflu aynı anda kullanılır mı?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Theraflunun etkin madde olarak her tablette 650 mg parasetamol, 10 mg fenilefrin hidroklorür ve 4 mg klorfeniramin maleat içermektedir.

Aferin ise 650 mg parasetamol, 4 mg klorfeniramin malear içermektedir.

Yukarıdaki içerikleri incelediğinizde her iki ilacında hemen hemen aynı olduğunu görebilirsiniz.2 tane aferin almışsınız ya da 2 tane theraflu almışsınız veya bir onda bir ondan almışsınız. Değişen hiçbir şey olmayacağını düşünüyorum. Aslında değişen bir şey olacaktır. 6 saatte bir tane almanız gereken ilaçtan 2 tane almış olacaksınız. Dolayısı ile zarar görebilirsiniz. Bence iki doz almadan önce doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.


İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,463 soru

12,564 cevap



...