Akıllı Robot Süpürgeler kategorisinde tarafından
Robot süpürge aylık ne kadar elektrik harcar yani faturaya ek ne kadar ücret yansır? Akıllı robot süpürge bataryası ne kadar elektrik harcar?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Robot süpürgeler ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de robot süpürge elektrik tüketimi ne kadar elektrik harcar, robot süpürge elektrik bedeli ne kadardır. Akıllı robot süpürge bataryalarında 800 mAh ile 6400 MAH arasında değerlere sahip bataryalar kullanmaktadır. 


Maksimum elektrik tüketiminden Volt x Amper = Watt formülünü kullanarak hesaplarsak 15 X 5.2 = 78 Watt şeklindedir. Bu robotunuzun aktif olarak bir gün kullandığınızda harcayacağı enerjidir. Dolayısı ile evinizi günde bir defa süpürtürseniz 78 x 30 = 2.340 W enerji harcamış olursunuz. 2021 Ocak tarihi ile elektrik tüketim bedeli evler için yuvarlak olarak 0.80 kuruş civarındadır.

Çıkan sonuca göre değerlendirdiğimizde robotunuz ayda en fazla 2 TL lik bir elektrik kullanımı gerçekleştirecektir.

Her gün bir defa çalıştırılan normal bir elektrik süpürgesi ise ortalama olarak 30 TL elektrik faturanıza yük getirmektedir.

Her iki değeri kıyasladığımızda akıllı robot süpürgeler eski tip ev süpürgelerine göre çok daha az elektrik tüketmektedirler.

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

13,004 soru

13,110 cevap...