Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Güneş enerjisi ve doğal gaz olmayan evlerde banyo ve mutfak için kullanıma uygun olan en ekonomik su ısıtıcı (Ani su ısıtıcı, Termosifon, şofben...) hangisidir?

Evde şimdilik doğal gaz yok ve 3-5 sene kadar sonra gelme ihtimali var.

Banyo ve mutfakta kullanmak için hangi marka ve modeli tercih etmek mantıklı olur?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Abi sanıyorum yeni eve taşınmışsın öncelikle hayırlı olsun :)

Elektrikli şofben, termosifon alırken nelere dikkat etmeli :

En iyi termosifon markası hangisi diye sorarsan ilginçtir Arçelik markasını öneriyorum. Teknik servisinin harika olduğunu zaten anlatmaya gerek yok ancak adamlar ürünü de kaliteli yapmışlar. Aldığın zaman ömür boyu kullanıyorsun, doğal gazlı eve taşındığın zaman internetten satıyorsun :)

T 7380 E BS serisi çok güzel bir model. Dijital ekran olması ürüne ayrı bir güzellik katıyor. Dijital olmayan modelleri de var ancak hem görsel olarak daha kötü duruyor hem de kaç derece olduğunu anlamıyorsun. Bu modelde akıllı zamanlama yok bildiğim kadarı ile ancak akıllı zamanlamaya da gerek yok. Çünkü evde bulunduğun süre içerisinde zaten açık oluyor. Elektrik sarfiyatı da gayet düşük. 80 Litrelik model olması nedeni ile hacmi de oldukça iyi. Evde arka arkaya banyoya girmiyoruz biz az kişiyiz dersen daha küçük hacimli bir modeli de tercih edebilirsin.

tarafından
+1
Öncelikle teşekkür ederim :)

Yani 1 yıldır ev arıyorum ve bula bula Alanya gibi neredeyse 12 ay güneş olan bir yerde güneş enerjisi olmayan evi buldum :/

Tepemde güneş cayır cayır yanarken su ısıtmak için para ödemek zorunda kalacağımı düşünmek ciddi anlamda beni tedirgin etse de yapacak bir şey yok maalesef. Bundan sonra en azından doğal gaz gelinceye kadar en ekonomik ısıtıcı ile işi çözmeye çalışacağım.

Cihazın parası, görüntüsü, estetiğinden çok ekonomik ve güvenilir olmasını istiyorum. Bir kez alayım başım ağrımasın hesabı.

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

16,284 soru

16,454 cevap...