Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Evde spor yapmak amacı ile koşu bandı almak istiyordum ancak internette az yer kaplayan walking pad leri gördüm. Çokta beğendim. Sizce walkingpad alınır mı?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Walkingpad nereden alınır?

Walkingpad alınır ama Türkiye de alınır mı asıl soru bu. Malum ülkemizde tüketici hakları çoğu zaman yerlerde sürünmekte. Evet tüketici hakem heyetleri ile hakkımızı arıyabiliyoruz ancak geçen uzun zaman ve elde ettiğimiz sinir harbi yanımıza kar kalıyor. Geçen uzun süre sonunda da bir bakıyoruz para iadesi oluyor ancak aldığımız ya da alacağımız muadil ürün 2 katına çıkmış oluyor.

image

Yukarıdaki resimde kalibrasyon ayarı sonucunda hasarlı bir pad görüyoruz. Şimdi bu cihazı koliye koy, sırtına yüklen (kargo elemanları ben bu ağırlığı taşımam diyecektir muhtemelen) firmaya gönder. Firma dönsün desin ki sorun bulamadık iade ettik. Kargo telefon açsın ürün ağır biz getirmeyiz sen gel al. Kargoya gidip yüklenin eve getirin cihaz hala sorunlu. Sonra tüketici hakem heyetine başvurarak ürünün sıkıntılı olduğunu aylarca ispat etmeye uğraş dur. Hadi diyelim müşteri memnuniyeti en üst düzey olan amazondan (satıcısı da amazon) alayım dediniz. Ürünün sayfasına bir giriyorsunuz kocaman kırmızı harfler ile bir uyarı. Bu ürün için kesinlikle bizi aramayınız :) Diyelim ki her şeyi göze alarak ürünü satın aldınız. Üründen de çok memnunsunuz ama şans bu ya 2 yıl 1 gün sonra walkingpadiniz bozuldu. Bir dosya kağıdının kargosu için 30 ile 35 TL arasında fiyat alan kargo şirketleri sizin 27 kiloluk cihazınız için hem gidiş hem geliş kaç para kargo ücreti ister denklemi kendiniz oluşturun. Uzun lafın kısası ben yaşadığım şehirde teknik servis hizmeti olmayan hatta mümkün ise evde teknik servis hizmeti vermeyen hiçbir cihazı almayı doğru bulmuyorum. Paramızı kolay kazanmıyoruz. Walkingpadde sorun yaşamazsınız cihazdan çok memnun kalırsınız. Ancak sorun yaşadığınızda da ortalıkta tek başınıza kalırsınız.


İlgili sorular

1 cevap
17, Temmuz, 2021 Teknoloji ve Yaşam kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
27, Haziran, 2021 Teknoloji ve Yaşam kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
14, Haziran, 2021 Teknoloji ve Yaşam kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

14,767 soru

14,915 cevap...