Matematik Soruları kategorisinde tarafından
Üslü sayı yazmak istiyorum ancak klavyede bir türlü bulamadım. Sizden ricam hem klavyede hem mobil cihazlarda hem de bazı uygulamalarda (ios, android, apple, powerpointte üslü sayı nasıl yazılır, telefonda üslü sayı nasıl yazılır?, excelde üslü sayı nasıl yazılır?, word te üslü sayı nasıl yazılır?, bilgisayar klavyesinde üslü sayılar nasıl yazılır?) üslü sayılar nasıl yazılır yardımcı olmanız. Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap
Öncelikle üslü sayı yazmanın bir çok yolu mevcut. Örneğin klavyede üslü sayı yazmak istiyorsanız boşluk tuşunun solundaki "Alt" tuşuna basılı tutarak sağdaki NumberPad (Numeric keypad) rakam tuşlarında 0185 yazarsanız tuşları bıraktığınızda ¹ sayısı, 0178 yazarsanız tuşları bıraktığınızda ² sayısı, 0179 yazarsanız tuşları bıraktığınız ³ sayısı çıkacaktır. Ancak biz tüm uygulamaları kapsayan kısa ve kolay yolunu sizlerle paylaşacağız. Yapacağınız işlem çok basit. Altta ki yazdığımız üslü sayıları kopyala, yapıştır yapmanız sorununuzu en basit yoldan çözecektir.

⁰¹²³⁴⁵⁶⁷⁸⁹¹

²

³

Yukarıda ki üslü sayıları bilgisayar klavyesinde veya mobil telefonunuzdan kolaylıkla kopyala yapıştır yapmak isterseniz kopyala yapıştır kısa yol tuşunu kullanabilirsiniz.

Kopyalama kısa yolu için CTRL + C (mouse ile kopyalamak istediğiniz öğenin üzerini tarayın ve CTRL tuşuna basılı tutarken C harfine basın.) yapıştırmak için ise CTRL + V (mouse ile yapıştırmak istediğiniz yere gelin ve CTRL tuşuna basılı tutarken V harfine basın.) tuşlarını kullanabilirsiniz.

İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

293 soru

364 cevap


...