Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde tarafından
Zehirlendiğimden şüpheleniyorum. Zehirlenme belirtileri kaç saat sonra ortaya çıkar yani ne kadar sürede ortaya çıkar, kaç saat sonra belli olur? Zehirlendiğimi nasıl anlarım? Gıda zehirlenmesi nereye şikayet edilir?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap
image

Zehirlenme yaşayan kişide bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal, kramp gibi mide ve bağırsak sistem şikayetleri olması halinde gıda zehirlenmesi akla gelmelidir. Bu süreçte en önemli şey vücudunuz sıvı kaybedeceğinden dolayı bol bol sıvı tüketmenizdir.

Zehirlenme belirtileri kişinin nasıl zehirlendiğine göre değişiklik göstermektedir. Sanırım sormak istediğiniz soru gıda zehirlenmesinde belirtiler ne kadar süre sonra ortaya çıkar. En erken bir kaç saat sonraya ortaya çıkabildiği gibi bazen günler sonra da ortaya çıkabilmektedir. Ancak kimyasal madde zehirlenmelerinde bu süre daha kısalacaktır. 30 - 60 dakika arasında kimyasal madde zehirlenmesinin etkilerini hissetmeye başlayabilirsiniz.

Gıda zehirlenmesinin hangi firmadan kaynaklandığını biliyorsanız gıda zehirlenmesi şikayet hattı Alo 174'ü 7/24 arayarak şikayette bulunabilirsiniz.


İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...