Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde tarafından
Fethiye'de dondurma nerede yenir? Fethiye'de dondurmacı öneri ve Fethiye'de dondurmacı tavsiyelerinizi bekliyorum.

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Fethiye'de dondurma nerede yenir?

Fethiye'de dondurma denilince ilk akla gelen yer kesinlikle De Dondo Dondurma olmalıdır. Bunu son ziyaretimde Fethiye'de bulunan bütün ünlü dondurmacıları gezen biri olarak tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Hem uygun fiyat, hem güleryüz, hem de birbirinden lezzetli dondurmaları bulabileceksiniz. Özellikle tavsiye edeceğim bir çeşit yok çünkü mevcut tüm çeşitleri ayrı ayrı başarılı. Alttaki resimde De Dondo Dondurma'yı görebilirsiniz.

image

Fethiye'de dondurma nerede yenir listemizde ikinci sırada ise Fethiye Dondurmacısı geliyor. Ortam De Dondo Dondurma'ya göre çok daha güzel. De Dondo Dondurma da bulunan aynı güleryüz ve alakayı burada da bulabilirsiniz. Fiyatları efsane uygun. Düşünün ki kilosu 50 TL ve topu 3 TL. Bu mekan özellikle misafirlerle gidecekseniz bu fiyalarla hayat kurtarır :) Ancak dondurmalarının lezzeti De Dondo Dondurma ile kıyas kabul etmiyor. Ancak ürünleri asla kötü değil. Öteki çok güzel :) Fethiye Dondurmacısı'nda en beğendiğim çeşit balkabaklı dondurması oldu. Bildiğiniz yaz sıcağında buz gibi balkabağı tatlısı yiyormuşsunuz hissini yaşatıyor. Alttaki resimde Fethiye Dondurmacısı'nı görebilirsiniz.

image

Diğer gitmiş olduğum dondurmacıları ne yazık ki listeye ekleyemedim.

Baba Dondurma: İnanılmaz uçuk fiyatları var. Bir dondurma bu derece pahalı olamaz. Sırf meyveden üretseniz bu fiyat olmaz. Bu nedenle Baba Dondurma'yı eledim.

Camialtı Dondurmacısı: Ortam çok kötüydü en başta. Üzerine dondurmalarını da beğenmedim. Çeşitler içerisinde bir tek limonlu dondurması güzeldi diyebilirim. Kornet külah olmaması da en büyük eksiklerinden biriydi.

Fethiye Dondurma Dünyası: Burası tam bir kabustu. Her tarafta kornet külahlı dondurma resmi mevcut ancak burada da kornet külah yok. Dahası dondurma koyan arkadaş çok kabaydı. İnsan soru sormaya korkuyor. Onu geçti bir top iki çeşit yasak zihniyetini nereden duydular ise burada da uygulamaya geçmişler. De Dondo Dondurma her ürününe güvendiği için hepsini tattırdı. O kadar güzellerdi ki 2 kilo alarak oradan ayrıldık. Fethiye Dondurma Dünyası'ndan ise 4 top dondurma alarak ayrıldık ki aldıklarımızı da ne yazık ki yiyemedik.


İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
2 cevap
24, Kasım, 2020 Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,460 soru

12,561 cevap...