Genel Sorularınız kategorisinde tarafından
izlediğiniz en güzel dizi, izlediğiniz en iyi dizi hangisidir? izlediğiniz en iyi netflix dizisinide paylaşabilirsiniz?

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

1 Masumlar Apartmanı

2 Sen çal kapımı

3 Çukur

4 sadakatsiz

5 Alev alev

Sadakatsiz ve alev alevi yokluktan izliyorum. Çukur toplam 2 saat ise ben ileri sara sara 30 dakikada izliyorum :)

Masumlar apartmanı favorim. Sen çal kapımı da liseli dizisi gibi olmasına rağmen nedenini çözemediğim bir şekilde izleyince mutluluk veriyor :)

Netflixte bu arada dizi olarak Love Anarchy i izliyorum. Daha yeni başladım ancak şimdilik keyifli gidiyor.


+1 oy
tarafından

Satrancı lise yıllarında bir merak ile öğrendim. Zeynep Sıla'ya satranç öğretmeye karar verene kadar uzun bir süre oynamadım. Satranç aldık öğretmekte gerek tabi ki... Yeniden tahtanın başına geçmek çok hoş bir duygu, şimdi vaktimiz oldukça ikimizde öğreniyoruz. Biraz mızıkçılık, biraz gırgır, biraz şamata biraz ciddiyet ile devam ediyor. Dizi tam da bu dönemde karşıma çıktı. Tavsiyeler de üst üste gelince izlememek olmaz tabi ki. İzlemek için satranç felan bilmenize gerek yok bu arada.

Queen's Gambit'i izlemekten çok çok büyük bir keyif aldım. Senaryonun akışı, anlatımda ki doğallık derken, gerçek bir hayat hikayesi bile zannettim meğerse öyle değilmiş. Renkli bir karakter zenginliğine sahip. Anlatıldığı dönemi, atmosfer, mekanlar ve kıyafetler ile çok iyi yansıtmışlar. Özellikle kostümleri çok beğendim. Zerafet akıyor diyebilirim.

Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) söz etmeden bitirmek haksızlık olur. Müthiş bir oyunculuk sergilemiş. Övgüler dizilecek bir performans. Mutlaka izleyin. Keyifli seyirler.

#imdb #netflix #blutv #amazonprime #dram #drama #dizi #diziyorum #neizliyorum #neizlemeli #neizledim #thequeensgambit #bethharmon #anyataylorjoy Joy

tarafından
Dün akşam itibari ile diziye başladık ve ilk iki bölümü bir solukta izledik. Gece 02:00 olması nedeni ile bayıldık :) Bir kaç güne bitirmiş oluruz muhtemelen. İlk iki bölüm için konuşayım çok iyi bir dizi gerçekten.
tarafından
An itibari ile the queens gambiti bitirdik. Gerçekten izlenmesi gereken bir sizi. Tavsiye ediyorum bende.

+1 oy
tarafından
Merlin ve monk ikisini de tekrar izleyesim var 
tarafından
Monk hayatımın dizisi. Gerçekten baştan sona tüm seriyi izlemeyen çok şey kaybeder.

0 oy
tarafından

dizi manyağı biriyim sanırım izlemedigim dizileri yazsam daha kolay olurdu :) 

tarafından
beni etkileyen diziler derseniz : Fringe  - Black Mirror - The Lost Room - Dark - Breaking Bad - Prison Break - The Walking Dead - Dexter - La Casa De Papel -  11.22.63 - The Witcher - Westworld - The Queen's Gambit - Ozark  

daha aklıma gelmedi :)

0 oy
tarafından

Fargo 1. Sezon

İnsanoğlunun hayatta kalma dürtüsünün ne kadar kuvvetli olduğuna şahit olacaksınız. Lester, nevi şahsına münhasır bir adam. Silik bir tip hani o ezik diyebileceğimiz cinsten. Lester'ın bu yolda ki değişim hikayesi sade ve kuvvetli anlatılmış.


Tesadüffler zinciri sonucu yolu kesişen iki adamın acil serviste yapmış olduğu sohbet ve sonrasında ortalığın toz duman olmasıyla işler içinden çıkılmaz hale geliyor.

Sürükleyici bir tempoya sahip, oyunculuklar çok iyi, olay örgüsü ustaca kurgulanmış ve anlatımda ki sadelik ve gerçeklik çok iyi.


Fargo 2. Sezon

Bir birinden ilginç karakterler üzerinden yürüyen bir ikinci sezon izledim. İkinci sezonu olay örgüsü den ziyade karakterler üzerinden tahlil etmek daha iyi olacak gibi.


Peggy; Olayların pat diye ortasına düşen, ilk bölümden itibaren farklı bir psikolojiye biri. Biraz savruk, umursamaz ve ben merkezci birisi.

Hanzee; Amerikan yerlisi, tam bir suç makinası, sessizliği, sakinliği ve olaylara yaklaşımı ürkütücü. Sezon boyunca gizemini korumayı başaran bir karakter. Normal hayatta böyle biri ile karşı karşıya gelmek istemezsiniz.

Mike Milligan; Hırslı, gözü kara ve çok soğukkanlı bir tetikçi. Bölümler ilerledikçe olaylar onun içinde gittikçe enteresan bir hal alıyor.

Sıradan insanlar, mafya, polis bu üçgen içinde iyi bir sezon izledim.

Birinci sezona yaptığı bağlantılar ise oldukça hoştu.


Fargo 3. Sezon

İki kardeş arasında ki bir çeşit anlaşmazlık ve çekişme ile başlıyor üçüncü sezon. Suç ve kara mizahın iç içe olduğu Fargo, çıtayı çok da düşürmemiş. Bu sezonda sağlam ve sıradışı karakterler var.


Nikki Swango: Fazlası ile zeki ve gözü kara. Plan kurma konusunda ise tam bir usta.

V.M Varga: Bu sezonun en sıra dışı adamı. Kara para aklama işinin piri olmuş. Kuvvetli bağlantılarla sahip karanlık bir tip. Bir çeşit yeme bozukluğuna sahip. Akıllı ama iğreneceğiniz biri.

Gloria: Bu sezon ki polis tiplemesi diğer sezonlarda ki kadar öne çıkarmamışlar daha çok kendi sorunları ile boğuşurken bir yandan da olaylara yoğunlaşan sezgileri kuvvetli birisi.

Sezonun aklımda kalan repliği ise; "Ben onu otuz yıldır öldürüyordum sadece o an düştü" oldu.

Fargo da sezonlar bir birinden bağımsız ama her sezon bir diğerine ufakta olsa gönderme yapmayı seviyorlar. Bu sezonda bu es geçmemişler.


Fargo 4. Sezon

Son sezon diğer sezonlara göre çok daha durağan ve alışık çizgisinin dışında başladı diyebilirim. Bölümler ilerledikçe eski havasını yakaladı diyebilirim.

Bu sezonda bir birinden ilginç tipler ve onların suç dolu serüvenini izledim. Bir iki karakteri çıkarırsanız bu sezon neredeyse suça bulaşmamış karakter yoktu. 

Fargo'nun bundan sonra devamı gelir mi bilmiyorum ama izlediğim farklı bir seriydi.

tarafından
Ne yalan söyleyeyim adını çok duyduğum ama izlemediğim bir dizi. Tavsiye için teşekkürler bu yoklukta başlayacağız. Dün akşam günlerdir beklediğimiz engin günaydın ve haluk bilginerin azizler filminde yaşadığımız hayal kırıklığından sonra. Haluk Bilginer'in son iki projesini dikkate alarak net söyleyebilirim ki kendini harcıyor ve rezil ediyor.
tarafından
Haluk Bilginer maalesef son zamanalar da çok fazla dijital platform işlerinde yer almaya başladı. 9 Kere Leyla'yı bitiremedim açıkçası, Azizler de elimin altında ama okuduğum yorumlardan sonra pekte izlemek istemiyorum hali hazırda, Exxen içinde bir dizi yapıyorlarmış. Şahsiyet gibi bir dizide Agah Beyoğlu rolü ile bizi mest etmişti umarım böyle kalite işler ile gelir ekranlara.

0 oy
tarafından
Netflixte 50 metrekare dizisini izlemeyen varsa mutlaka izlesin. 10 üzerinden 10. Uzun zamandır izlediğimiz en güzel yapımdı. Gerçekten helal olsun.

İlgili sorular

1 cevap
13, Haziran Genel Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
6, Aralık, 2020 Genel Sorularınız kategorisinde Kafam Karıştı tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,834 soru

12,940 cevap...