Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde tarafından
burnumun içinde sivilce gibi bişey çıktı, burnumun içinde sivilce çıktı nasıl geçer?  burnumun içindeki yara geçmiyor. burun içi sivilce ne iyi gelir?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Genelde bu sorun burnumuzun içerisindeki kılları çekerek kopartmamızdan kaynaklanmaktadır. Açık kalan kıl kökünün enfeksiyon kapması sonucu bu acıyı hissetmekteyiz. Bu sebeple ne burun kıllarımızı koparmalıyız ne de ellerimizi burnumuza sokmalıyız.

Tedavisine gelince evde antibiyotikli deri kreminiz veya terramycin göz pomadınız var ise kulak çubuğuyla hafifçe sürebiliriz

Burun sivilcesi için doğal yöntemler :

Burun sivilcesi için doğal tedavilerin başında elma sirkesi gelmektedir. Elma sirkesi içerisinde bulunan asedik asit  iltihap sökücü etkisi ile sivilcemizin iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Tek yapmamız gereken kulak çöpümüzü elma sirkesine batırdıktan sonra burun içi sivilcemize sürmektir.

Burun sivilcesi için doğal çözümler için diğer bir yöntem ise sarımsaktır. Yalnız sarımsağın sürdüğünüz anda biraz yakacağını şimdiden hatırlatalım. Sarımsağın mikrop öldürücü ve hücre yenileyici özellikleri sayesinde sivilcemiz daha çabuk iyileşecektir. Ayrıca sarımsak içerisinde bulunan sülfür maddesi de sivilcelerinizin kurumasına yardımcı olacaktır.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,967 soru

13,073 cevap...