Türkçe Soruları kategorisinde tarafından

Aşağıdakilerden hangisi geleneksel anlayışla yazılan romanlar ile postmodern anlayışla yazılan romanlar arasındaki farklardan değildir?

A) Postmodern romanlarda, geleneksel romanlarda bulunan neden-sonuç veya başı-sonu sıralaması yoktur.

B) Geleneksel (klasik) romanlardaki klasik olay kurgusuna karşın postmodern romanlarda kurgulanmış bir “olay” yoktur.

C) Geleneksel (klasik) romanlardaki dün-bugün-yarın şeklindeki kronolojik/akıp giden zamana karşın postmodern romanlarda kronolojik bir olay veya anlatım yoktur.

D) Postmodern metinlerde yazar, anlatımın bir kurmaca olduğunu okura hissettirir; genellikle okurla konuşur ve anlatının bir hayal ürünü olduğunu vurgular.

E) Geleneksel romanlarda tek bir olay varken postmodern romanlarda birden fazla olay vardır.

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Aşağıdakilerden hangisi geleneksel anlayışla yazılan romanlar ile postmodern anlayışla yazılan romanlar arasındaki farklardan değildir?

A, B, C ve D şıklarını incelediğimizde geleneksel anlayışla yazılan romanlar ile postmodern anlayışla yazılan romanlar arasındaki farklarlar olduğunu görmekteyiz. Ancak D şıkkı "Geleneksel romanlarda tek bir olay varken postmodern romanlarda birden fazla olay vardır." seçeneğini incelediğimizde seçeneğin geleneksel anlayışla yazılan romanlar ile postmodern anlayışla yazılan romanlar arasındaki farklardan olmadığını görmekteyiz. Doğru cevabımız E şıkkı "Geleneksel romanlarda tek bir olay varken postmodern romanlarda birden fazla olay vardır." seçeneği olacaktır.

Bulabilirim.com Türkçe Dersi Destek Ekibi


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

16,573 soru

16,751 cevap...