Halkla ilişkiler Soruları kategorisinde tarafından

Aşağıdaki ifadelerden hangisi halkla ilişkiler alanı için söz konusu değildir?

A) Halkla ilişkilerden beklenen köprü kuruculuğu ile organizasyonun çevresi ile ilgili bilgi toplanması, etkileşime girilmesi ve karar süreçleri için bu bilginin paylaşımı kastedilir.

B) Halkla ilişkilerin kamu yararına çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Halkla ilişkiler kurum ve organizasyonların karlılığı için görev alır.

C) Halkla ilişkiler uzmanlarının bilgiyi edinmek kadar toplam bilgiyi gelişmeler ve değişimler çerçevesinde değerlendirmeleri de gerekmektedir.

D) Halkla ilişkilerin bir yönetim işlevi olarak ele aldığı sorun yönetiminde, sorun, kurumsal uygulamalar ve paydaşların beklentileri arasındaki farklılık olarak tanımlanır.

E) Halkla ilişkilerin yönetim işlevi olarak tanımlanan rolünde hedef kitleleri tanıma ve anlama sorumluluğu ifade edilir.

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Aşağıdaki ifadelerden hangisi halkla ilişkiler alanı için söz konusu değildir?

"Halkla ilişkilerin kamu yararına çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Halkla ilişkiler kurum ve organizasyonların karlılığı için görev alır." ifadesi halkla ilişkiler alanı için söz konusu değildir. Doğru cevabımız B şıkkı "Halkla ilişkilerin kamu yararına çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Halkla ilişkiler kurum ve organizasyonların karlılığı için görev alır." seçeneği olacaktır.

Bulabilirim.com Halkla ilişkiler Dersi Destek Ekibi


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

16,573 soru

16,751 cevap...