Genel Sorularınız kategorisinde tarafından
Termos sert bir şekilde yere düşer veya bir yere sert bir şekilde çarparsa ne olur? Termos kırılır mı, kırılan termos tamir edilir mi? Bozuk termos tamiri mümkün müdür?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Genellikle termos düştükten ya da çarptıktan sonra kullanıcılarda termosun dışı ısınıyor ne yapmalıyım, termos sıcak tutmuyor ne yapmalıyım ya da termos su akıtıyor ne yapmalıyım gibi sorular ortaya çıkmaktadır.

Aslında bu soruların yanıtından önce ilk bilmemiz gereken termosun yapısıdır. Termosun yapısı hakkında detaylı bilgi isterseniz https://www.bulabilirim.com/2202/termosun-ici-neden-parlaktir linkini inceleyebilirsiniz. Sorunuza gelecek olursak termos darbe aldığı zaman içerisinde bulunan evimizdeki ısı yalıtımlı camlar benzer olan yapı çatlayabilir ya da kırılabilir. Bu gibi durumlarda da iki cam arasında bulunan hava boşluğu hava alır ve termosun en büyük yalıtım faktörü de ortadan kaybolmuş olur. Aşağıda bulunan resimde termosun iç yüzeyini inceleyebilirsiniz.

image

Yukarıdaki resimde görülen iç yapıda yer alan cam bölümler çarpma ya da düşme anında çatlama oluşmakta bu durumda termosunuzun ısı yalıtım özelliğini ortadan kaldırılmaktadır. Dolayısı ile yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında bozulan, kırılan termoslarınızın tamiri mümkün olmamaktadır.

İlgili sorular

1 cevap
23, Kasım, 2020 Ev ve Yaşam kategorisinde Kafam Karıştı tarafından soruldu
1 cevap
10, Mayıs Genel Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
5, Mayıs Genel Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,133 soru

11,228 cevap...