Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Kullandığım macbook air pil çabuk bitiyor.  Macbook pil tasarrufu nasıl yapılır ve en önemlisi Macbook pil kalibrasyonu nasıl yapılır bilgi verebilir misiniz? Apple macbook pil ömrü nasıl uzatılır?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Macbook pil kalibrasyon işlemi nedir ve nasıl yapılır?

Pil kalibrasyonu pilimizin ömrünü ve performansını arttıran her kullanıcının yapabileceği basit bir işlemdir. Ayda bir pil kalibrasyonu yaptığınız zaman Macbook'larınızın bataryalarını uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Macbook pil kalibrasyonu için yapmanız gereken ilk şey %100 olana kadar cihazınızı şarj etmektir.(turuncu ışık yeşile dönene kadar)

Tam şarj olmuş şekilde 2 saat daha cihazımızı prizde bırakıyoruz. Daha sonra Macbook'umuzu şarjdan ayırarak pili tamamen bitene kadar kullanıyoruz. Şarjı biten Macbook kendiliğinden uyku moduna geçecektir. Bu şekilde yine 2 saat kadar bırakıyoruz. Daha sonra ilk yaptığımız işlemi aynen tekrar ederek Macbook cihazımızı % 100 olana kadar şarj ediyor ve yine 2 saate yakın bu şekilde bekletiyoruz.

MAcbook pil kalibrasyon işleminiz başarı ile tamamlanmıştır. Bu işlemi ayda 1 defa düzenli tekrarlayarak uzun yıllar bataryanızın ilk günkü performansını korumasını sağlayabilirsiniz.

image

Batarya performansını etkileyen en önemli etken macbook air cihazınızı sürekli şarjda kullanmaktır. Macbook cihazlarınızı sürekli şarjda kullanmamanız gerekmektedir.  Son olarak ek olarak pil tasarrufu yaparak Macbook'unuzu uzun saatler kullanmak istiyorsanız yapacağınız ilk ve en etkili yöntem ekran ışığını düşürerek kullanmaktır.


İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...