Hayvanlar Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
çekirgeler insanlara zarar verir mi, çekirgeler insanlara ne yapar, çekirgelerin insanlara zararları nelerdir açıklayabilir misiniz? Hatta çekirge zehirli midir yani çekirge zehirli olur mu? zehirli çekirge türleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Çekirge zehirli midir, çekirge zarar verir mi?

Çekirgeler sadece bitkileri yemekte olup böceklere dahi zarar vermemektedirler. Dolayısı ile insanlara da hiçbir zarar vermezler. Zehirli türü olmasını bırakın çekirgeler insanları sokamaz hatta ısırmazlar bile. Kısaca çekirge zararlı mı sorunuzun yanıtı bitki değilseniz zararlı değildir olacaktır.

image

Zehirli çekirge var mı?

En çok zehirli olduğu sanılan çekirge türleri hakkında gelen sorular yeşil çekirge zehirlimidir, siyah çekirge zehirli midir, dev çekirge zehirli midir, kara çekirge zehirli midir sorularıdır. Ancak hiçbir çekirge türü zehirli değildir. Yukarıda anlattığımız gibi çekirgeler son derece zarar hayvanlardır. Televizyonlarda gördüğümüz çekirge istilaları sizi korkutmasın . Çekirge istilası neden olur? Çekirgeler toplu bir şekilde tarım alanlarına saldırması nedeni ile olur. Yani çekirge istilasında dahi verdikleri tek zarar yemeleri nedeni ile mahsullerdir.


İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
16, Temmuz Fizik Soruları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,827 soru

12,933 cevap...