Okul, Ödev, Dersler Hakkında Diğer Sorular kategorisinde tarafından

Aşağıdaki cümlelerden hangisi sanal ortamda karşılaşılabilecek tehlikelere karşı bir uyarı niteliği taşımaz?

A) Kişisel bilgilerini kimseyle paylaşma!

B) Genel Ağ'daki her bilgiyi doğru kabul et!

C) Genel Ağ'da uzun zaman geçirme!

D) Güvenilir Genel Ağ sitelerini kullan!

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

A şıkkında yer alan Kişisel bilgilerini kimseyle paylaşma! uyarısı son derece yerinde bir uyarıdır. Sanal ortamda kişisel bilgilerinizi mümkün olduğu kadar az paylaşmalısınız. Kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda çok zor durumda kalabilirsiniz.

C şıkkında yer alan Genel Ağ'da uzun zaman geçirme! seçeneği uyarı niteliği taşımaktadır. Ağlarda uzun zaman geçirmek çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

D şıkkında yer alan Güvenilir Genel Ağ sitelerini kullan! seçeneği de uyarı niteliği taşımaktadır. En basit hali ile girmiş olduğunuz internet sitesinin isminin yer aldığı adres barının yanında bulunan kilit (SSL Sertifikası) işareti kişisel bilgilerinizin güvence altında olduğunu göstermektedir. Kilit işareti olmayan internet sitelerine kesinlikle giriş yapmayınız.

Son olarak B şıkkı Genel Ağ'daki her bilgiyi doğru kabul et! seçeneğini incelediğimizde uyarı niteliğinden ziyade zararlı bir önermedir. Genel Ağ'larda yer alan her bilgi doğru değildir. Sonuçta o bilgide başka biri tarafından paylaşılmaktadır. Kim, ne amaçla paylaştı ve doğru mu bilememekteyiz. Dolayısı ile doğru seçeneğimiz B şıkkı Genel Ağ'daki her bilgiyi doğru kabul et! seçeneği olacaktır.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,460 soru

12,561 cevap...