Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde tarafından
Sorbe dondurma nedir? Sorbe dondurma markaları hangileridir? Sorbe dondurma nasıl yapılır?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Sorbe dondurma nedir? Sorbet dondurma nedir?

Sorbe dondurma veya Sorbet dondurma genellikle şarap, püre, likör, meyve, meyve suyu ya da çok nadirde olsa balın dondurulması ve daha sonra makineden geçirilmesi ya da başka yöntemlerle parçalara ayrılması sonucu elde edilmektedir.

Sorbe dondurma farkı?

Sorbe dondurmanın klasik dondurmadan en önemli farkı içerisine süt konulmuyor olmasıdır.

Sorbe dondurma markaları

Öncelikle üzerine her sorbe ya da sorbet yazan dondurmanın ne yazık ki sorbe ile alakası olmayabiliyor. Örnek olarak Danone markasının ürettiği sorbe karadut ve limonlu dondurmasının sorbe ile ne alakası var gerçekten çözebilmiş değilim.

image

En lezzetli, en harika sorbe nereden bulabilirim derseniz fiyatı çok pahalı olan Vakko dondurmayı tavsiye edebilirim. Lütfen külahta dahi alacak olsanız almadan önce bir topunun fiyatını sorun :) Özelikle limonlu sorbesi gerçekten mükemmelin ötesinde.

image

Son olarak macro centerlarda satılan Pandos marka sorbetlerden bahsetmek istiyorum. Çilek, kavun, şeftali ve vişne sorbe dondurma çeşitleri mevcut. Damak zevki tabi ki herkese göre farklıdır ancak ben sorbe çeşitlerinden en çok vişneli olanı sevdim.

image

Pandos vişneli sorbet içindekiler: % 71 vişne püresi, içme suyu, pancar şekeri, limon suyu, lime suyu, çiçek balı, elma suyu, taze portakal suyu, doğal guar gum, kaya tuzu

Evde sorbe dondurma yapımı

Her zaman söylediğim gibi en güzel gıda evde kendinizin ürettiği gıdadır. Evde kolay bir şekilde sadece dakikalar içerisinde kendinize ve ailenize sorbe hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken feast markasının yeni çıkartmış olduğu bloom karışık orman meyveleri ürününü satın almak.

image

Feast bloom karışık orman meyvelerini buz kırıcı özelliği olan blenderımıza koyalım. Üzerine damak zevkinize göre çok az bal döküp yine çok az limon sıkalım. Şimdi blenderımızı çalıştıralım. Harika sorbetinizi 2 dakikada hazır. Bu tarifi tüm dondurulmuş meyveler ile yapabilirsiniz. Feast bloomu önermemin nedeni içerisinde bir sürü farklı meyve olmasıdır. Şimdiden afiyet olsun.


İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
26, Haziran Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
3, Haziran Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,842 soru

11,934 cevap...