Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde tarafından
Karnıyarık imambayıldı arasındaki fark nedir? imambayıldı karnıyarık fark açıklayabilir misiniz? Bir de karnıyarık  yemeğinin yanına ne gider ve imambayıldı yemeğinin yanına ne gider?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

imambayıldı karnıyarık farkı

İmambayıldı ana malzemeleri: Soğan, domates, biber ve patlıcandır. (Yukarıda bulunan resim imambayıldı yemeğine aittir.)

Karnıyarığın ana malzemeleri: Soğan, domates, biber, kıyma ve patlıcandır.(Aşağıda bulunan resim karnıyarık yemeğine aittir.)

image

Karnıyarık kıymalı ve sıcak servis edilirken imambayıldı ise sebzeli ve soğuk servis edilmektedir. Dolayısı ile imambayıldı ve karnıyarık arasındaki fark 2 tanedir. Birinde kıyma varken diğerinde yok, biri sıcak servis edilirken diğeri soğuk servis edilmektedir.

imambayıldının yanına ne gider, karnıyarık yanına ne gider?

Öncelikle ikisi de aynı tarz yemekler olması nedeni ile ayırmaya gerek duymadım. İmambayıldı yemeğinin yanına da karnıyarık yemeğinin yanına da olmazsa olmazımız cacıktır. Ancak cacık yapamıyorsanız yoğurt veya ayran mutlaka olmalıdır. Menüyü pirinç pilavı ile desteklediğinizde ise tadından yenmez. Son olarak menüye tercihe göre çoban salata da eklenilebilir.


İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
27, Haziran Genel Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
2, Haziran Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,463 soru

12,564 cevap...