Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
Anne sütünü arttırmak için ne yapabilirim? Anne sütünü artırmanın yolları nelerdir?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Azalan anne sütünü arttırmanın yolları, evde anne sütünü arttırmanın yolları

Anne sütü artırma yöntemleri içerisinde en çok olumlu dönüş olan anne sütü arttırma kürü için gerekli malzemeleri aşağıda listeledim.

Anne sütünü arttırmanın doğal yolları:

5 litre su

2 kase kuru üzüm 

2 kase kuru kayısı (Kesinlikle sarı kayısı olmamalıdır. Günkurusu diye isimlendiren kayısıdan olmalı. Her iki kayısı türü farkı için gün kurusu ve sarı kayısı farkı başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.)

1 adet limon

1 tatlı kaşığı sumak 

1 yemek kaşığı anason

1 yemek kaşığı rezene

1 tane kırmızı elma

2 tane keçi boynuzu

1 tane sarı elma 

Mümkün olduğu kadar az şeker! (İçebileceğiniz kıvama gelene kadar ayarlayabilirsiniz. Unutmayın vücuda alınan şeker hem sizin hem de çocuğunuz için zararlıdır.)

image

Anne sütü arttırma kürü hazırlanışı:

Anason, rezene ve sumak dışında tüm malzemeleri kabuk ve çekirdekleri ile beraber doğradıktan sonra tencereye koyun ve kaynatın. Kaynamaya başlayınca ocağın altını kısarak 30 dakika daha bu şekilde bırakın. 30 dakika dolduktan sonra anason, sumak ve rezeneyi de ekleyerek 5 dakika daha bekleyerek ocağı kapatın. 30 dakika kadar kapağını açmadan kürümüzü demlenmeye bırakın. Kürümüzü süzerek soğumaya bırakın. Tamamen soğuduktan sonra sabah, öğlen ve akşam bir bardak için. Bu konuda size kısaca süt arttırmak için neler yapılmalı açıklamaya çalıştık. Hem size hem de çocuğunuza şifa olmasını dilerim.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,834 soru

12,940 cevap...