Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
Elektrikli Göğüs Pompası mı yoksa manuel mi? Manuel süt Pompası kullananlar, elektrikli süt pompası kullananlar yorumlarını paylaşabilir mi?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Elektrikli Göğüs Pompası mı yoksa manuel mi?

Manuel süt Pompası kullananlar / Elektrikli süt pompası kullananlar

Öncelikle şahsen manuel süt pompalarını kesinlikle önermiyorum. İnanılmaz kullanışsızlar. Zaten bir süre sonra da ellerinizin ağrısı nedeni ile pes edip kenara atıyorsunuz :) Süt sağma pompaları diğer ismi ile göğüs sağma pompası veya süt pompasının 2 yıllık bir zaman dilimi içerisinde kullanılacağını da düşündüğünüzde sanırım en doğru tercih elektrikli göğüs pompası olacaktır. Bu konu hakkında annelerin aklına en çok gelen sorulardan biri elektrikli süt pompası zararlı mı sorusudur. Manuel ve elektrikli pompa arasında çalışma mantığında hiçbir fark yoktur. Aksine elektrikli göğüs pompaları daha düzenli vakum uygulamaları nedeni ile daha yararlı olacaktır.

image

Kaldı ki manuel pompa ile 2 yıl süt sağma imkanınız olmadığına göre hiçbir şey bebeğinize anne sütü içirememekten kötü olamaz. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki elektrikli göğüs pompası dahi sorununuzu çözemeyecekken manueli hayatınızı hepten kabusa dönüştürecektir. 

image

Şöyle ki 1 adet elektrikli göğüs pompanız olduğunu düşünün. 20 dakika bir göğsünüzden sütü sağdıktan sonra öteki göğsünüz için bir 20 dakika daha zaman ayırmanız gerekiyor. Bu da toplamda size ortalama 1 saate mal olmaktadır. Ancak iki elektrikli göğüs pompanız veya ikili göğüs pompalı modellerden almanız durumunda bu süre otomatikman 30 dakikaya düşecek ve hayatınız kolaylaşacaktır. Bu süreci manuel pompa ile geçirdiğinizi sadece hayal edin :) Bu yüzden elektrikli göğüs pompalarını tavsiye ediyoruz. Ya ikili modelleri ya da iki tane alabileceğiniz modelleri tercih edin.


İlgili sorular

1 cevap
20, Haziran, 2021 Akıllı Robot Süpürgeler kategorisinde Nese tarafından soruldu
1 cevap
6, Mayıs, 2021 Akıllı Robot Süpürgeler kategorisinde 123tyt123 tarafından soruldu
1 cevap
18, Nisan, 2021 Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

13,903 soru

14,027 cevap...