Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
hamilelikte en iyi mide bulantısı ilacı olarak bilinen prilam dr 10 mg bulantı hapı kullananlar yorumları varsa aktarabilirler mi? prilam dr ne zaman içilir? prilam dr ne zaman etkisini gösterir? prilam dr kullananlar yan etkileri nelerdir? ve en önemlisi prilam dr 10 mg bebeğe zarar verirmi? prilam dr bebeklerde kullanım şekli nedir? prilam dr yorumlarınızı alabilir miyim?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Prilam dr ne zaman etkisini gösterir?

Prilam dr yi yatmadan hemen önce kullanmanız gerekmektedir. Genellikle ertesi sabah etkisini göstererek bulantınızın geçirmektedir.

Prilam dr ne zaman içilir? 

1. gün – Yatmadan önce iki tablet olarak alınır.

2. gün – Yatmadan önce iki tablet alınır, eğer mide bulantınız ve kusmanız ikinci gün içerisinde daha iyi durumdaysa her gün yatmadan önce iki tablet almaya devam edilir. Bu süreç doktorunuz farklı bir kullanma şekli önermediği sürece devam etmektedir.

3. gün – Eğer mide bulantılarınız ve kusmalarınız ikinci gün hala devam ediyorsa üçüncü gün miktar arttırılarak üç tablet alınır (bir tablet sabah, iki tablet yatmadan önce).

4. gün – Eğer mide bulantılarınız ve kusmalarınız üçüncü günün sonunda daha iyi durumdaysa, günde üç tablet almaya devam edilir (bir tablet sabah iki tablet yatmadan önce) eğer mide bulantılarınız ve kusmalarınız üçüncü gün de hala devam etmekteyse, dört tablet almaya başlanılır (bir tablet sabah, bir tablet öğleden sonra ve iki tablet yatmadan önce).

Önemli Uyarı : Bir gün içerisinde dört tabletten fazla kesinlikle kullanmayınız (bir tablet sabah, bir tablet öğleden sonra ve iki tablet yatmadan önce)

image

prilam dr kullananlar yan etkileri nelerdir?

Uyuşukluk, Yorgunluk, Keyifsizlik

Aşırı duyarlılık, Kaygı bozukluğu, Sinirlilik, 

Oryantasyon bozukluğu, 

Uykusuzluk, Kâbus görme

Baş dönmesi, Baş ağrısı, Migren, 

Uyuşma, karıncalanma, yanma hissi gibi duyusal bozukluklar,

fiziksel ve ruhsal aşırı hareketlilik durumu,

Görsel rahatsızlıklar, Bulanık görme, 

Göğüs kafesinde rahatsızlık, Solunum güçlüğü, 

Çarpıntı, Düzensiz kalp atışı,

Sindirim sistemi rahatsızlığı (prilam dr mide ağrısı yapar mı? : Karın şişliği, Karın ağrısı, Kabızlık,  İshal yapabilir.)

Aşırı terleme, 

Deride leke, kabarcıkların oluşması, Kaşıntı, kızarıklık, 

İdrar zorluğu, İdrar birikmesi,

prilam dr bebeğe zarar verir mi?

Her ne kadar bilimsel olarak böyle bir bulgu bulunmamakla beraber yukarıdaki yan etkilerle karşılaşıyorsanız dolaylı olarak verebileceğini düşünmekteyim. Sonuçta sizin uykusuz olmanız, kabuslar görmeniz vb. etkiler bebeğimizi de etkileyebilecektir.

prilam dr bebeklerde kullanım şekli nedir?

Prilam dr yi 18 yaşının altındaki hiçbir bireyde kullanmamalısınız.

prilam dr mide yanmasına iyi gelir mi?

Gebelikte bulantıyı önlemek için ne yapmalı, hamilelikte bulantı nasıl önlenir, hamilelikte bulantı nasıl kesilir sorularının cevabı olan prilam dr bulantı ve kusma giderici bir ilaç olup mide yanması ile ilgili hiçbir özelliği bulunmamaktadır.

prilam dr kullanırken hamile kalınır mı?

Evet Prilam Dr kullanılırken hamile kalınmaktadır. Prilam Dr nin hamilelik önleyici bir özelliği bulunmamaktadır.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,550 soru

11,647 cevap...