Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde tarafından
en iyi hazır dondurma markaları hangileridir? bilinmeyen dondurmalar listesi yapar mısınız? En iyi dondurma markası hakkında hatta türkiye'nin en iyi dondurma markası hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

En iyi dondurma markası, En iyi dondurma markaları, Türkiye'nin en iyi dondurma markası

Değişik hazır dondurmalar dendiğinde muhtemelen çoğu kişi benimle aynı fikirde olacaktır listenin en üst sırasını açık ara Ben & Jerry's in ürettiği Chunky Monkey alacaktır. Gerçekten ömrümde yediğim ve yemekten hiç bıkmayacağım efsane bir dondurmadır. İçerisinde muz, ceviz ve çikolata var.

image

İkinci sırada hafifliği ve çerez gibi yeniyor olmasından dolayı danette selection dondurma taneleri sütlü çikolata kaplı ve fındıklı. Tadı ortalamanın üstünde ve kesinlikle içinizi baymıyor. Özellikle çikolatası baya başarılı.

image

Listemizin üçüncü sırasında en iyi meyveli hazır dondurma unvanıyla Danone Sorbe limon ve karadut parçacıklı. Bu dondurmayı üretenler muhtemelen ömürlerinde hiç sorbe yememişler. Her ne kadar sorbe ile alakası olmasa da hazır dondurmaya göre oldukça lezzetli.

image

En güzel hazır dondurma listemizin dördüncü sırasında ise hem lezzetli hem de katkı maddesiz dondurma özelliği ile Bolulu Hasan Usta'nın krokanlı ve karamelli çeşidi yer alıyor. İçerisinde bulunan krokan parçaları ve karamel lezzeti ile gerçekten harika.

image

Listemizin son sırasında ise efsane lezzeti, bir parmak büyüklüğü ve yüksek fiyatı ile tadını damağınızda bırakacak snickers white dondurma dondurma yer alıyor. Gerçekten süper bir lezzeti var ve tadına doyamıyorsunuz. İçerisindeki karamel oranının % 16, yer fıstığı oranının % 12  olduğunu düşününce o kadar karameli ve yer fıstığını neye koysanız güzel olur demeden duramıyor insan :)

Snickers white dondurma içindekiler : kako yağlı kaplamalı (% 28) karamelli (% 16), sütlü buzlu bar (% 44) diye geçmekte. Detaylara inecek olursak şeker, glikoz şurubu, yağsız süt (% 13) yer fıstığı krema (sütten), su, kakao yağı (% 5,6), tam yağlı süt tozu, şekerli emülgatörler (soya lesitini, yağ asitlerinin mono ve digliseritleri), yağı azaltılmış kakao (%0,2) stabilizörler (karragenan, keçi boynuzu gamı, guar gam) tuz, aroma verici, doğal aroma verici (sütten)

image


İlgili sorular

1 cevap
2 cevap
1 cevap
31, Mayıs Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
20, Mayıs Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...