Ev ve Yaşam kategorisinde tarafından
yataktaki sarı lekeler neden olur? yataktaki sarı lekeler nasıl gider? Ne yaptıysam çıkartamadım. 

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Öncelikle yatağınızda bahsetmiş olduğunuz lekeler muhtemelen meni lekesi veya idrar lekesidir. Konumuzda her ikinin de nasıl çıkartılacağını anlatacağız.

Yataktaki lekeleri nasıl çıkarabiliriz:

image

Önemli Not: Protein bazlı yatak lekeleri soğuk suyla temizlenir. Sıcak su protein bazlı lekelerin kimyasal yapısını değiştirdiği için temizlemeyi daha da zorlaştıracaktır. Hatta mümkünse lekenin üzerinde bir süre buz kalıbı bekletin.

Yataktaki meni lekesi nasıl çıkar? 

Bir kapak Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyazı lekeye direkt olarak dökün ve 10 dakika bekletin. 10 dakikadan sonra ıslak bir bez ile çok bastırmadan silin. Sonra yatağın kurumasını bekleyerek elektrik süpürgesi ile süpürün.

Doğal yoldan yataktaki sarı lekeler nasıl çıkar, doğal yoldan yatak nasıl temizlenir?

Pamuğa üzüm sirkesi veya oksijenli su dökerek lekenin üzerine bastırarak silin. Bir diğer yöntem ise sprey şişesinin içerisine çeyrek limon sıkın ardından bulaşık deterjanı koyarak karışımı çalkalayarak karıştırın. Spreyi lekeye sıkarak 5 dakika kadar bekledikten sonra temiz bir bezle silin. Doğal yöntemlerle leke çıkarma denildiğinde ilk akla gelen 2 yöntem bunlardır.

yataktaki idrar lekesi nasıl temizlenir, yataktan idrar lekesi nasıl çıkar?

idrar lekesi doğal temizleme nasıl yapılır  : Doğal yollarla leke çıkarma için yataktaki idrar lekesinin üzerine karbonat dökerek 24 saat bekleyin. Ertesi gün elektrik süpürgesi ile temizleyin. Bir diğer doğal yöntem ise karbonat ile oksijenli suyu karıştırarak silmektir.

İlgili sorular

1 cevap
17, Nisan Ev ve Yaşam kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,089 soru

11,184 cevap...