Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde tarafından
tarhun nereden alabilirim?   tarhun bitkisi nerede kullanılır? tarhun otunun faydaları nelerdir? tarhun otu hangi yemeklerde kullanılır?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Taze tarhun otu nerede satılır?

Tarhun otunu nerede bulurum : Tarhun baharatını, tarhun otunu metro marketlerde bulabilirsiniz. Tarhun otu metro market manav bölümünde, tarhun baharatı ise baharatlar bölümünde metro markası ile satılmaktadır.


Tarhun baharatı hangi yemeklerde kullanılır? Tarhun otu kurusu hangi yemeklerde kullanılır?

Tarhunu yemeklerde kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken taze tarhun ile kurutulmuş tarhunun arasındaki farktır. Kurutulmuş tarhun taze tarhuna oranla daha fazla aromalıdır ve yemekte baskın tat olabileceğinden çok fazla kullanılmaması önerilmektedir. Tavuk ve balık yemeklerine, et yemeklerinin soslarına,  sebze çorbalarına, yumurta ile yapılan besinlere ve hamur işlerine konulabilir. Özellikle evde ekmek yapıyorsanız içerisin bol miktarda koyabilirsiniz.


Tarhun otunun faydaları nelerdir?

Tarhun otu sindirim sistemini rahatlatmaktadır. Aynı zamanda sakinleştirici özelliği sayesinde uykusuzluk için doğal yöntemlerin ilk sıralarında yer almaktadır. Yine sakinleştirici özelliği sayesinde doğal ağrı kesici besinler listesinde yer almaktadır.

İçeriğinde bulunan A, B6 ve E vitaminleri nedeniyle göz ve beyin sağlığı açısından çok önemlidir. Yine içeriğinde bulunan fosfor ve kalsiyum mineralleri sayesinde diş ve kemik sağlığına iyi gelmektedir.


İlgili sorular

1 cevap
31, Mayıs Gastronomi ve Mutfak Sanatları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
13, Aralık, 2020 Genel Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
17, Ağustos Motor Soruları kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
19, Temmuz Genel Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...