Genel Sorularınız kategorisinde tarafından
Karbonatı bugüne kadar hiç kullanmadım. karbonat kullananların yorumlarını aktarmanız mümkün müdür? Karbonat kullanım alanları nerelerdir?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Karbonat nedir?

Karbonatın farklı asitlerin bazlarla birleşmesi sonucunda oluşan kimyasal maddedir. Diş beyazlatmadan, temizliğe hatta zayıflamaya kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

karbonat nasıl üretilir?

Sodyum ve karbon maddelerinin birleştirilmesi sonucu karbonat elde edilir.

image

Karbonatla diş beyazlatma nasıl olur?

Diş fırçanıza süreceğiniz kadar karbonatın üzerine bir damla limon damlatın.  Daha sonra dişlerinizi bu karışım ile iki dakika kadar fırçalayın ve ağzınızı çalkalayın. İşlem bittikten sonra dişlerinizi normal bir şekilde fırçalayın. Daha beyaz dişler için bu işlemi her gün tekrarlamanız gerekmektedir.

Bir diğer yöntemde diş macununuzun üzerine çok az karbonat dökerek dişlerinizi fırçalamaktır.

Doğal karbonat nereden alınır?

Karbonat yapısı itibari ile zaten doğaldır. Ancak yine de satın alırken Arifoğlu, Bağdat gibi güvendiğiniz markaları almakta fayda var.

Karbonat nerede saklanır, karbonat nasıl saklanır?

Güneş görmeyen bir yerde, oda sıcaklığında saklayabilirsiniz.

image

Temizlikte kullanılan karbonat hangisi, temizlikte karbonat kullanımı?

Öncelikle tüm karbonatlar aynıdır. Temizlikte kullanılan veya tüketilen karbonat diye ayrım bulunmamaktadır. Temizlikte kullanımına gelecek olursak karbonat tozunu limon ile bir araya getirdiğinizde inanamayacağınız bir performans elde edersiniz. İnatçı kirlerde mutlaka bu karışımı kullanın. Mesela çok kirli bir tencereniz var ve lekeler sertleşmiş durumda. Tencerenizin içerisine su, karbonat ve limon karışımını dökerek bekletin. Kirlerin kendiliğinden çıktığını göreceksiniz.

Yerleri temizlemek içinse kovanın içerisine sıcak su doldurarak kovaya bardak karbonat dökerek karıştırın. Daha sonra bu karışım ile yerleri paspaslayın. Yerlerin nasıl parladığına inanmayacaksınız.

Karbonatla nasıl zayıflanır :

Karbonat zayıflatırmı kullanıcı yorumları, karbonatlı su ile zayıflayanların yorumu :

karbonat zayıflama kürü nasıl yapılır? karbonat limon zayıflama kürü hazırlamak son derece basittir. 2,5 Litre suya 1 çay kaşığı karbonatı karıştırarak tüketiniz. Dilerseniz içerisine 10 damla kadar limonda damlatabilirsiniz. Yemeklerden 1 saat önce ve sonra bu kürü düzenli uyguladığınız zaman sonuçlarına inanamayacaksınız. Karbonat diyeti nasıl yapılır sizlere aktarmış olduk. karbonat diyeti ile kilo verenlerin sayısı oldukça fazladır. Ancak karbonatlı suyun zararları da mevcuttur. Bu zararlar kişiden kişiye göre değişmektedir.  Özellikle sindirim ile ilgili sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu sebeple çok dikkatli olarak suyun etkilerini gözlemlemeniz gerekmektedir. En ufak bir anormallikte hemen suyu içmeyi bırakmalısınız.

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,550 soru

11,647 cevap...