Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde tarafından
uzman doktor mu iyi operatör mü? Hastaneden randevu alacağım ancak karar veremedim uzman doktor mu daha iyidir operatör doktor mu? uzman doktor mu yüksek operatör doktor mu? uzman doktor mu daha iyi operatör doktor mu?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Operatör doktor mu yoksa uzman doktor mu daha iyi? / Uzman doktor mu operatör doktor mu daha iyi?

iyi bir uzman doktor nasıl olunur :  Belirli bir branşta uzmanlaşmış hekimlere uzman doktor denmektedir. Pratisyen hekimlikten sonra Tıpta Uzmanlık Sınavı (Kısa adı : TUS) adı verilen sınava girerek sınavı başarıyla geçerler. Sonrasında sınavdan aldıkları puan durumuna göre tercih yapar ve yerleşirler. Tıp Fakültesi eğitimini aldıktan sonra gireceği uzmanlık sınavından başarılı olarak bir uzmanlık bölümüne yerleşirler. Yerleştikleri uzmanlık bölümünde uzun bir süre daha eğitim alırlar, bu eğitimi de başarı ile tamamlarlarsa uzman doktor olabilirler.

Operatör doktor nasıl olunur : Yukarıda belirttiğimiz süreçlere ek olarak 5 yıllık süreç içinde cerrahi uzmanlık dönemini de bitirmesi gerekmektedir.

Dolayısı ile Operatör doktor daha yetkindir.

Not : Operatör doktor kısaltması nasıl yazılır sorusu tarafımıza sıklıkla sorulmaktadır. Operatör doktor kısaltması Op. Dr. olarak yazılmaktadır.


İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
11, Mayıs Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,886 soru

12,992 cevap...