Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Akıllı saat almak istiyorum. Akıllı saat alırken neye dikkat edilmeli?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenler?

Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken konu almayı düşündüğünüz akıllı saatin telefonunuzun işletim sistemi ile uyumlu olmasıdır. Telefonunuz ile uyumlu olmayan bir akıllı saatin akıllı olduğundan ne derece bahsedebiliriz tartışılır.

İkinci önemli konu ise saatinizin bataryasıdır. Piyasada ne yazık ki şarjı yarım gün ile iki gün arasında şarjı biten bir sürü saat markası ve modeli mevcut. Şarjı en az 5 gün dayanmayan bir akıllı saati almayı aklınızdan dahi geçirmemenizi öneriyorum. Hep verdiğim bir örnek var. Ferrari aracınız var ancak İzmir'den Çeşme'ye giderken yarı yolda kalıyorsunuz. Dünyanın en iyi arabası olsa ne işe yarar? Akıllı saatinizde aynı şekildedir. Şarjı kısa sürede biten bir saati zaman ile kullanmak istemeyeceksiniz ve size mutluluk yerine sıkıntı vermeye başlayacaktır.

Üçüncü dikkat edeceğiniz konu su geçirmiyor olmasıdır. Ne yazık ki bir çok kullanıcımızın akıllı saati elini yıkarken su teması ile bozulmuş durumda. Firma kullanıcı hatası derken süreç tüketici hakem heyetinde devam etmektedir. Basit bir sıvı temasında dahi bozulabilecek bir saat yine size sıkıntı yaratacaktır.

image

Dördüncü dikkat etmemiz gereken konu ise mümkün ise akıllı saatiniz üzerinden telefon görüşmesi yapabilmeniz. Bu özellik hiç beklemediğiniz bir anda çok işinize yaramakta bu sebeple de akıllı saat için olmazsa olmaz bir özellik olarak listede yerini almakta.

Beşinci ve son konumuz ise tabi ki tasarımının hoşunuza gitmesi. Görüntüsünü beğenmediğiniz halde sırf özellikleri nedeni ile almış olduğunuz akıllı saatler genelde 2 gün kullanılıp 3. gün çekmeceye kaldırılmaktadır.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...