Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
Sorum şu kıyafet varken sürtünmeyle gebe kalınabilir mi? Daha net sürtünmeyle hamile kalınır mı? Bir diğer sorumda ilk haftadan hamile olduğumu nasıl anlarım test yapmadan testsiz? Son soruma gelecek olursak kızlık zarı bozulmadan hamile olunur mu, kızlık zarı hamileliği engeller mi?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap
image

Öncelikle sorunuzun yanıtı evet kalma ihtimaliniz vardır. Bildiğiniz gibi erkek sperm hücresi çok hareketlidir ve o spermin yumurtayı döllemesi için vajinadan tüplere kadar ilerleyip orada yumurtayı beklemesi gereklidir. Bunun için bu yolu geçmesi gereklidir. Siz bir beraberlik yaşamasanız dahi sperm bir yol bularak ulaşabilir. Diyelim ki sürtünme ile birlikte oldunuz ve sıvılardan bir kısmı genital bölgenize gelerek vajinanıza ilerledi ya da aktı. O sperm vajina sıvısıyla da ilerleyebilir. Çok az bir ihtimalde olsa böyle bir ihtimal vardır. Bakireyken hamile kalınır mı? Kızlık zarınızın durması hamileliğe engel değildir. Sonuçta adet kanamanızın izlediği bir yol vardır. Bu yolu sperm bularak yumurtanızı dölleyebilir. Burada dikkat etmeniz gereken vücudunuz çıplakken spermle (meni, erkek sıvısı) ile karşılaşırsanız buna göre önlem almanız gerekmektedir.

Hamilelik belirtileri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz  https://www.bulabilirim.com/289/sanal-hamilelik-testi-nasil-yapilir linkini ziyaret edebilirsiniz.

tarafından
Yukarıda yazan ihtimallerin olma ihtimali 1000 de 1 dir. Siz yinede keyfinizi kaçırmayın.

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...