Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
Yumurta çatlatma iğnesi nedir ne işe yarar vb. soruları yanıtlayarak yumurta çatlatma iğnesi sonrası yorumları aktarabilir misiniz?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image


Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi nedir ne işe yarar?

Bir kadının vücudu her ay bir adet yumurta hücresini olgunlaştırarak çatlatmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu hücreler olgunlaşmış olsa dahi çeşitli nedenlerden dolayı çatlama olayı kendiliğinden gerçekleşmeyebilmektedir. Bu gibi durumlarda uyarıcı olması amacıyla ilaç kullanımına gereksinim duyulabilir. Yumurta çatlatma iğnesi de tam olarak bu işe yaramakta yumurtayı çatlatarak döllenmenin ilk adımının gerçekleştirilmesine yardımcı olur. En çok kullanılan iki isim pregnyl ve ovitrelle dir.

Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi ne zaman yapılır?

Normal şartlarda yumurta tam olgunlaştıktan 36 saat sonra çatlaması gerekmektedir. Olgunlaşmamış yumurtaya çatlatma iğnesi yapılmaz. Yapılsa dahi hiçbir etkisi olmaz. Her kadının adet günü ve biyolojisi farklı olması nedeni ile tam zaman vermek doğru olmayacaktır. Kan tahlilleri ve ultrason sonucunda yumurtanın olgunlaşma durumuna göre yumurta çatlatma iğnesi yapılmaktadır.

Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi nereden yapılır? Ovitrelle çatlatma iğnesi koldan yapılır mı?

Yumurta çatlatma iğnesi göbekten veya koldan doktorunuzun yönlendirdiği şekilde yapılmaktadır. Çok fazla kilonuz var ise yani göbek bölgenizde yağ birikimi çok ise her durumda koldan tavsiye edilecektir.

Göbekten yumurta çatlatma iğnesi nasıl yapılır?

Kısa bir eğitim ile kendiniz, doktorunuz veya bir hemşirenin yardımı ile göbek bölgenizden yapılmaktadır. Bir önceki soruda açıkladığımız gibi burada belirleyici olan boy kilo dengenizdir.

Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesinden kaç gün sonra cinsel ilişki olmalıdır? Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesinden sonra ilişki ne zaman olmalı?

Yumurta çatlatma iğnesi yapıldıktan sonra 12 ve 36 saat aralarında cinsel ilişkiye girilmesi gebelik şansını arttıracaktır.

Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesinin sonucunu nasıl anlaşılır? ovitrelle ile yumurtanın çatladığını nasıl anlarız?

Yumurta çatlatma iğnesi yapıldıktan 14 gün sonra adet kanaması olmuşsa yumurta çatlamıştır ancak hamile kalınmamıştır. Ovitrelle ile çatlamayan yumurta olursa ikinci sefer denenebilmektedir.

Yumurta çatlatma iğnesi yapıldıktan yaklaşık 34 – 37 saat arasında kasık bölgenizde tek taraflı veya iki taraflı bir ağrı varsa bu aşının olumlu olduğunun habercisi olabilmektedir.

Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalma oranı, ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalma olasılığı nedir?

Çatlatma iğnesi yumurtayı kesin çatlatır mı sorusunun cevabı tabi ki % 100 kesin çatlatır değildir. Sorun yumurtanın çatlamamasından kaynaklı ise ve aşı tutup yumurta çatlarsa ovitrelle çatlatma iğnesi ile hamile kalanların olasılığı yani oranı oldukça yüksektir.

Yumurta çatlatma iğnesi ovitrelle yan etkileri nelerdir?

Yaygın

Baş ağrısı, yorgun hissetme.

Enjeksiyon yerinde ağrı, kızarıklık veya şişme gibi bölgesel reaksiyonlar.

Yaygın olmayan

İshal.

Depresif yani ruhsal olarak çökmüş sinirli veya huzursuz hissetme

Meme ağrısı.

Çok seyrek

Ciltte, döküntü gibi hafif alerjik reaksiyonlar.

Ovitrelle çatlatma iğnesi etkisi ne kadar sürer? Ovitrelle Çatlatma iğnesiyle kaçıncı ayda hamile kaldınız?

Süreç 15 gün kadar sürmektedir. 14 . gün hamilelik testi yapabilirsiniz. Evde doğal yollarla hamilelik testi için https://www.bulabilirim.com/289/sanal-hamilelik-testi-nasil-yapilir linkini ziyaret edebilirsiniz.Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...