Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
Bebeğin hava yutması nasıl önlenir?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Bebeğin hava yutması nasıl önlenir?

Emen bebeğin hava yutması nasıl önlenir: Emzirme sırasında meme değiştirme anında veya biberonla beslenmesi sırasında 1 ile 2 dakikada bir bebeğinizin gazını çıkartmanız gerekir. Ayrıca bebeğiniz beslenirken onu dik tutmak (boyun kısmı ve baş kısmı gövdesinin biraz üzerinde olan pozisyon) hava yutmasını engelleyeceğinden dolayı gaz sancısının da azalmasını sağlayacaktır.

Bebeğin hava yutması nasıl önlenir: Bir diğer önemli konu da antikolik biberonlardır. Antikolik biberonlar özel yapısı sayesinde bebeğinizin biberon ile beslendiği sırada hava yutmasını engelleyecektir.

image

Antikolik biberon nedir?

Antikolik biberon diğer ismi ile gaz yapmayan biberon bebeğinizin hava yutmadan beslenmesi için özel olarak üretilen biberonlardır. Antikolik biberonda bulunan özel hava akış kanalları sayesinde bebeğinizin emmesi esnasında havanın süte karışmadan biberonun alt bölümünde depolanmasını sağlanmakta bu sistem sayesinde de bebeğiniz kesinlikle hava yutmamaktadır. Hava yutmaması nedeni ile de kolik durumu görülmemekte veya eskisine kıyasla çok daha azalmaktadır.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

13,903 soru

14,027 cevap...