Hamilelik, Anne, Bebek Sağlığı Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
yeni doğan bebeklerde kaka rengi nasıl olur? bebeklerde kaka rengi nasıl olmalı? yeni doğan bebek kakası kokar mı? Aklıma bir soru takıldı da yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Yeni doğan bebeklerin kakasının rengi nasıl olur?

Yeni doğan bebeklerin kakasının rengi açık sarı ile hardal rengi arasında olmaktadır. Kıvam olarak sıvı olmakla birlikte bazen kakanın içerisinde ufak sarı ile hardal rengi arası tanecikler görülebilir. Bu taneciklerde tamamen normal olup, bebeğin sindiremediği anne sütünün yağından kaynaklanmaktadır. Yukarıdaki resimde detaylı olarak görebilirsiniz.

image

Yeni doğan bebeklerin kakası kokar mı? Yeni doğan bebeklerin kakası neden kokar?

Sırf anne sütü alan bebeklerin kakalarında kötü koku olmaz. Sırf anne sütü alan bebeklerin kakaları hafif ekşi tatlı bir kokuya sahiptir.

Yenidoğan bebeğin kakası neden yeşil olur?

Yenidoğan bebek kakası neden yeşil olur sorusunun yanıtı : Bebeğin kakasının rengi yeşile kaçıyorsa annenin önsütünü fazla almış olabilir.

ön süt nedir, ön süt ne içerir : Emzirmeye başlandığı anda gelen, laktoz içeriği olarak çok zengin, kalorisi düşük ve yağı az süte önsüt veya foremilk denir.

Son süt nedir : Önsütü arkasından gelen yağı ve doyuruculuğu yüksek süte sonsüt veya diğer adı ile hindmilk denir.Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,463 soru

12,564 cevap...