Diğer Sağlık Sorularınız kategorisinde tarafından
sırt tutulması evde bitkisel tedavisi nedir, çözümü nedir yardımcı olmanız mümkün müdür? Sırtımdan boynuma kadar bir ağrı mevcut boyun fıtığı da olabilir. Evde boyun tutulmasına ne iyi gelir, boyun tutulması evde nasıl tedavi edilir, boyun tutulmasına iyi gelen krem hangisidir? Sırt tutulmasına iyi gelen ilaçlar, boyun tutulmasına iyi gelen ilaçlar hakkında bilgi verir misiniz?

3 Cevaplar

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Benim ne zaman sırtım veya boynum tutulsa öncelikle sıcak suyun altında duşa girerim. Tutulmuş yeri sıcak suyun altında tutarım. Banyodan çıktıktan sonra tutulmuş yere bengay krem sürerim.

Bengay pomad krem ne işe yarar, bengay pomad nedir ne için kullanılır?

- Kireçlenme, eklem iltihaplanması, eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma, eklem bölgesinde ağrılı şişlikler, tendon iltihabı  ve tendon kılıfı iltihabı gibi romatizmal hastalıklar

- Ezilme, burkulma gibi yumuşak doku travmaları

- Ağrı, inflamasyon ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas iskelet sistemi hastalıkları.

Bengay haricen kullanılan ağrı kesici ve iltihap gidericidir. Ağrılı bölgeye uygulandığı zaman bu bölgedeki sinir ve kasların gevşemesini, damarları genişlemesini sağlayarak serinlik hissi vermekte ve ağrıyı azaltmaktadır.

image

Bu işlemin üzerine 2 tablet parafon almaktayım. Parafon hem ağrı kesici hem kas gevşetici bir ilaçtır. Muscoril ne işe yarar, muscoflex ne işe yarar? Ağrınız çok yoksa veya katlanabileceğiniz bir düzeydeyse direkt muscoflex veya muscoril gibi direkt kas gevşeticileri de kullanabilirsiniz.

Parafon ne ilacı ne için kullanılır, parafon tablet ne işe yarar?

Bel ağrısında

Boyun tutulmasında

boyun, omuz ve kol ağrılarında

iltahaplı veya darbelere bağlı kas rahatsızlıklarında

kasları kemiğe bağlayan kas kirişi yani tendom ve eklem rahatsızlıklarında

Ortopedik işlemler sırasında

kullanılmaktadır.

Parafon tablet günde kaç tane alınmalı?

Yetişkinlerde başlangıç dozu günde 3 veya 4 defa 2 tablet şeklindedir. Daha sonra günlük doz günde 3-4 defa 1’er tablete indirilebilir.


+1 oy
tarafından
muscoflex duo jel krem ne işe yarar? : muscoflex duo jel kullanıcı yorumlarını aktarmam gerekirse sırt tutulmasına muscoflex duo jel kas gevşetici mi? Evet kesinlikle harika gelmekte. Hatta net olarak söyleyeyim bengay pomadtan bile daha etkili hem de ilk kullandığınız andan itibaren etkisini hissediyorsunuz.

+1 oy
tarafından
Etna combo hap ne işe yarar? etna combo 100 miligram tablet ne işe yarar?

Yukarıdaki önerilerin hepsini denedim ve pek faydasını görmedim. Ancak doktorum bana etna combo hap önerdi. Gerçekten yıllardır çektiğim sıkıntıyı aynı gün azalttı ertesi gün ise yok etti. O gün bu gün ne zaman sırtım veya boynum tutulsa etna combo hap kullanıyorum. etna combo hap kullananlar sanıyorum benimle aynı düşüncededir. Gerçi bu tür ilaçlar herkese aynı etkiyi göstermiyor belki size yukarıda yazanlar iyi gelir ancak ben etna combonun çok faydasını gördüm. Hatta etna combo jelde varmış. Gidip onu da almayı düşünüyorum. etna combo jel kullananlar yorumlarını paylaşabilirse sevinirim.

İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,967 soru

13,073 cevap...