Evdeki Sorunlara Pratik Çözümler kategorisinde tarafından
Merhaba panduflarım çok kirlendi. Yıkamak istiyorum ancak makinede zarar görür diye de korkuyorum. panduf ev terliği makinede yıkanır mı, panduf ev terlik nasıl yıkanır? twigy panduf makinede yıkanır mı? ev terlikleri makinede nasıl yıkanır?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Panduf makinede yıkanır mı, panduf nasıl yıkanır?

Öncelikle panduflarınızı, ev terliklerinizi yıkamak en son seçeneğiniz olsun. Çünkü panduflar sık yıkamada erimekte, dağılmaktadırlar. Ancak öyle ya da böyle yıkayacağımız gerçeğinden de kaçamayacağız. Özellikle evcil hayvanınız var ise bu süreç daha kısalmakta, sık yıkamak zorunda kalmaktayız.

image

Öncelikle pandufları yıkamak için ayakkabı yıkama filesi veya diğer adı ile ayakkabı yıkama torbası var ise işimiz kolay. Pandufları bunun içerisine koyarak yıkamanız daha sağlıklı olacaktır.

image

Ancak evinizde bunlar yoksa panik yapmayın. Yastık kılıfı da aynı işi görecektir. Panduflarımızı yastık kılıfının içerisine koyarak (ev terlikleri kaç derecede yıkanır?) 30 dereceye ayarlanmış çamaşır makinemizin içerisine atıyoruz.

(Not : makina mı makine mi yazılır tdk, makina mı yazılır makine mi yazılır? : Doğru yazılışı makine dir. Bazen yanlış olan makina kelimesi kullanılmaktadır.)

Dikkat etmemiz gereken bir diğer noktada çamaşır makinesi devir ayarı kaç olmalı konusudur.

Çamaşır makinesi devir ayarı nedir?

Çamaşır makinelerinde görmüş olduğumuz devir ayarı kurutma esnasında dakikada kaç kez döneceğini anlatır. Örneğin 1000 devir bir çamaşır makinesi dakikada 1000 defa dönerken, 1200 devir çamaşır makinesi dakikada 1200 defa dönmektedir. Devir sayısı ne kadar yüksekse makinemizin kurutma performansı da o kadar artacaktır. Ancak konumuzdaki gibi hassas ürünlerde devir sayısı arttıkça deformasyonda artacaktır.

Devir sayısının 600 ü geçmemesine özen gösterin.

Panduf hangi programda yıkanır, terlikler hangi programda yıkanır?

Makinenizde var ise hassas, ipek programı yoksa kısa programda yıkanması gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgilere uyarak artık deterjan ve yumuşatıcımızı koyarak makinemizi çalıştırabiliriz.Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,967 soru

13,073 cevap...