Hayvanlar Hakkında Sorularınız kategorisinde tarafından
Kafama takılan sorular var. Kediler ve Köpekler hamileyken kanama olur mu olmaz? dişi kedilerde doğum sonrası kanama olur mu, kedilerde doğum sonrası kanama normal mi? Dişi kedilerde ve dişi köpeklerde doğum sonrası kanama ne kadar sürer? Özellikle kedi doğum yaptıktan sonra kanama ne kadar sürer bilgi verirseniz sevinirim.

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Köpekler hamileyken kanama olur mu? Kediler hamileyken kanama olur mu?

Köpekler ve kedileri insanlar gibi düşünün. Hamile kalan kedi veya köpekte gerek regl, gerekse başka nedenlerle kanama olmaz. Normal, sağlıklı bir hamilelik sürecinde kedi ve köpeklerinizden kan gelmemesi gerekmektedir. Kan gelmesi bir şeyler ters gittiğini göstermektedir. Bu gibi durumlarda acil olarak veteriner desteği almanızı öneririz.

image

Dişi köpeklerde doğum sonrası kanama ne kadar sürer? Dişi kedilerde doğum sonrası kanama ne kadar sürer?

Normal bir doğumda son yavrudan 30 dakika sonra zarların dışarı atılması gerekmektedir. Son zarın dışarı atılmasından sonra köpeklerde 12 saat kadar süren koyu yeşil renkte bir akıntı görülür. Bu akıntı doğumdan 12 saat sonra dahi devam ediyorsa yavruların zarları düşmemiş demektir. Bu zarın doğum sırasında fark edilmesi durumunda iki parmak ile hafifçe çekilme yöntemi ile çıkartılmasında sakınca yoktur.

Küçük kedi ve köpeklerin karınlarına masaj yaparak yavru zarlarının dışarı çıkması sağlanabilir.

Eğer akıntı 12 saatten fazla süredir devam ediyorsa acil olarak veteriner desteği almanız gerekmektedir.

İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,536 soru

11,633 cevap...