Akıllı Robot Süpürgeler kategorisinde tarafından
Yeni çıkan akıllı robot süpürge modellerinde yenilikler nelerdir? Robot süpürge teknolojisinde teknolojik bir yenilik mevcut mudur?

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En son teknoloji corona ile hayatımıza giren uv ışınlarını kendine entegre eden, evi süpürürken bir yandan uv ışınları ile evimizdeki mikropları öldüren akıllı robot süpürge Robogil Luna 200 UV dir.

image
Robogil markasının her fırsatta ne kadar tüketici dostu olduğunu ve tüketicinin yanında olduğunu dile getirmekteyiz. Kendilerini bu yenilik için tebrik ediyoruz.

0 oy
tarafından

image

Piyasanın yeni rakibi Ecovacs Deebot N9+ özellikleri :

Bugüne kadar çıkan akıllı robot süpürgelerden farklı olarak ilk defa gerçek anlamda yerleri silmeyle kalmayıp, yerleri sildiği suyu kendi boşaltıp, temiz su alarak yerleri silmeye devam ediyor.  https://www.bulabilirim.com/45/akilli-robot-supurge-moplu-mu-mopsuz-mu-alinmali linkinde moplu süpürgeler için yaptığımız eleştiriler bu süpürge için kesinlikle geçerli değil. Silme işlemini bugüne kadar görmüş olduğumuz akıllı robot süpürgeler gibi düz bir şekilde de yapmıyor, bildiğiniz hakkını vererek siliyor. Alttaki resimde silme mekanizmasını görebilirsiniz.

image


0 oy
tarafından

Dyson 360 heurist akıllı robot süpürge kullanıcı yorumları :

image

Dyson 360 heurist robot süpürge yorumları :

Dyson piyasaya ne zaman girecek diye bekleyen oldukça fazla insan vardı. Dyson geçte olsa Dyson 360 heurist akıllı robot süpürge modeliyle akıllı robot süpürge pazarına girdi. Ülkemizde şu an için distribütör garantili değil, ithalatçı garantili olarak satılmakta. Dyson patentli teknolojisi olan cyclone'u bu süpürgede de kullanmış ancak bu teknolojiyi kullanmak inanılmaz bir dezavantaj sağlamış. Cihazın yüksekliği (dyson robot süpürge yüksekliği) tam 120 mm. Yani bugüne kadar ki akılı robot süpürgeler içerisinde en yükseklerinden biri diyebiliriz. Dolayısıyla almayı düşünürseniz koltuk ve dolaplarınızın bir hayli yüksek olması gerekmekte. Çok iyi süpüreceğinden hiç kuşkumuz yok ancak bu yükseklik ciddi anlamda fazla. Dyson 360 heurist modeli ile aslında pazara yeni bir özellik getirmiş oldu. Ürün 5GHz Wi-Fi ile de çalışmakta. Size bu özelliğin bir artısı var mı? Tabi ki yok. Ancak sonuç itibari ile yeni bir özellik olarak sunulmuş. Son olarak aktarmak istediğimiz konu ise Dyson markası için bugüne kadar edindiğimiz tecrübelere dayanarak söyleyebilirim ki yedek parçaları inanılmaz pahalı oluyor. Ürünün halen distribütör garantisinin olmaması da bir diğer eksisi. Mopsuz bir süpürge tercih edecek ve bu kadar bütçe ayırmışsam tercihimi irobot i7 den yana kullanırdım.

İrobot modelleri incelememize https://www.bulabilirim.com/124/irobot-roomba-976-ve-i7-arasindaki-fark-nedir linkinden ulaşabilirsiniz.


0 oy
tarafından

Alemin kralı gümbür gümbür geliyor :)


samsung jetbot kullanıcı yorumları

Samsung JetBot 90 AI+ Intel Yapay Zeka desteği olan dünyanın ilk akıllı robot süpürgesidir. Sektörü değiştirmeye, sektöre yön vermeye geliyor. Samsung JetBot 90 AI+ hafızasında tutmuş olduğu bir milyondan fazla görüntüyü Intel Movidius işlemcisi ile işleyerek analiz yapıyor ve engelleri tanımlayarak buna göre yönlendirme kararı veriyor.


0 oy
tarafından

Homend robot süpürge yorumları

Yıllardır tüketici dostu özelliği ile güvenimizi kazanan homend markası mop özellikli Homend Alex Pro 1290H Kameralı Akıllı Robot Süpürge modeli ile akıllı robot süpürge piyasasına giriş yaptı. Aslında Homend yıllardır piyasada bulunan Panasonic Rulo serisini kendi markası ile piyasaya sürmekte. Ürün 3400 Ah batarya kapasitesi ile 90 dakikaya kadar temizlik yapabiliyor. Bataryaların değiştirilebilir özellikte olması da cihaza artı bir özellik katmış durumda. Yeni dizayn kasa tasarımı sayesinde de köşelerin temizliğinde daha üstün performans gösteriyor. Ancak eski model fırça tasarımı nedeni ile halıda rakipleri kadar üstün performans göstermesini beklemiyoruz. Ayrıca cihazda mop özelliği ve HEPA filtre bulunmamakta.  Tüm bu olumsuzluklara rağmen Homend alexa robot süpürgeye o kadar güveniyor ki 14 gün koşulsuz iade hakkı ile satışa sunmuş durumda. Bakalım homend her zamanki başarılı çizgisini akılı robot süpürgelerde de gösterebilecek mi?

Navigasyon türü : Kamera navigasyon


0 oy
tarafından

Fantom Galaxy XY38 Robot Süpürge Yorumları

image

Son dönem çıkan robot süpürgeler hemen hemen birbirinin aynı olması nedeni ile aynı özellikleri sürekli tekrar etmek yerine gelen değişikliklere değinmek istiyorum. Fantom İlife A10S'i Galaxy XY38 olarak piyasaya sürmüş durumda. Fantom Galaxy XY38 robot süpürgenin en önemli özelliği titreşimli mop yapabiliyor olmasıdır.

image

Bunun dışında diğer standart özellikler

image

Fantom akıllı robot süpürgenizi fantom connect uygulaması ile kontrol edebilmektesiniz. Fantom güvencesi ile bu robot süpürge satın alınır mı diye soracak olursanız bu sorunuzun yanıtını henüz satış fiyatının duyurusu yapılmaması nedeni ile yanıtlamak zor. Umuyorum Fantom pazarda rekabet edebilecek bir fiyat seviyesi ile ürünü satışa sunar. Aksi halde sadece ek olarak sunulan titreşimli mop özelliği bu cihazı tercih etmek konusunda tek başına yeterli olmayacaktır.

İlife 10s Akıllı Robot Süpürge Tanıtımını Aşağıdaki Videodan İzleyebilirsiniz.0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Roborock G10 serisi ile akıllı robot süpürge pazarına sanırım son noktayı koymuş. Roborock G10 mopunu kendi temizlediği gibi halı üstünde mopunu yukarı kaldırarak moplu süpürgelerin en büyük sorununa da çözüm bulmuş durumda. Kısacası roborock G10 akıllı robot süpürgeniz varsa gerçekten artık ev temizliği diye bir sorununuz olmaz.İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
2 cevap
24, Mayıs Akıllı Robot Süpürgeler kategorisinde Canan tarafından soruldu
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...