Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Öncelikle oyuncu koltuğu bir zorunluluk mu sizce yani oyuncu koltuğu alınmalı mı?

Alınmalıysa oyuncu koltuğu alırken nelere dikkat edilmeli? hangi oyuncu koltuğu alınmalı?

Piyasada öne çıkan markaları incelediğim zaman aşağıdaki markalar hakkında kafamda sorular oluştu.

xmax oyuncu koltuğu alınır mı? 

rampage oyuncu koltuğu alınır mı? 

tulpar oyuncu koltuğu alınır mı? 

adore oyuncu koltuğu alınır mı? 

xdrive oyuncu koltuğu alınır mı? 

aerocool oyuncu koltuğu alınır mı?

xfly oyuncu koltuğu alınır mı? 

calitte oyuncu koltuğu alınır mı?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Oyuncu koltuğu faydaları nelerdir? Oyuncu koltuğu farkı nedir?

Oyuncu koltuğunun diğer koltuklardan farkı uzun saatler süren çalışmalar esnasında vücut sağlığımızı ergonomik yapısı ile korumasıdır.

image

Oyuncu koltuğu seçerken nelere dikkat etmeli?

Kafa desteği olması, her yanı ayarlanabilir yani kişiselleştirilebilir olması ve tercihen deri olması önemlidir. Ancak bizim dikkat çekmek istediğimiz nokta bunlar değil. Günümüzde bilinen markaların hemen hemen hepsi bu özellikleri sizlere sunuyor. Tanınmış ve referans aldığınız markaların listesini hazırladıktan sonra yapmanız gereken ilk iş üreticiyi telefonla arayarak telefonlara bakıp bakmadıklarını kontrol etmek. Örneğin çok ünlü bir markayı defalarca aramamıza karşın telefonlara bakan kimse olmadı. Üründe sorun yaşadığımızda veya sorumuz olduğunda destek alabilmeniz çok önemlidir. Bu adımı atlattıktan sonra gelelim oyuncu koltuğu nasıl seçilir sorusunun en önemli kısmına. Gidip deneyerek seçmeniz gerekmektedir. xmax oyuncu koltuğu nasıl, rampage oyuncu koltuğu nasıl, tulpar oyuncu koltuğu nasıl, adore oyuncu koltuğu nasıl, xdrive oyuncu koltuğu nasıl, aerocool oyuncu koltuğu nasıl, xfly oyuncu koltuğu nasıl, calitte oyuncu koltuğu nasıl?

Bu soruların hepsinin cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Bu yüzden aynı markanın onlarca farklı modeli mevcuttur. Herkesin vücudu ve rahat şekli farklı olması nedeniyle denemeden alınan bir bilgisayar koltuğu ancak paranızın çöp olmasına neden olacaktır. İşte giyilen kundura bir ayakkabıyı düşünün. Satın aldınız ve işe gittiniz. Ayağınız yara yaparak inanılmaz canınızı acıtmaya başladı ve düzelmedi. İşte bilgisayar koltuğunuzu da bu sebeple denemeden almamalısınız.

image

Bel ağrısı için çalışma koltuğu :

Bel ağrınız var ise harici minderli bir bilgisayar koltuğu yerine dahili minderli bir koltuk seçebilirsiniz. Bel ağrınız için çok daha rahatlatıcı oluyor. Örnek vermek gerekirse xdrive markasının tufan modeli kendinden minderli olup bel desteği daha dolgundur. Ancak yazımızın başında dediğimiz gibi oyuncu koluğu alırken denemeniz gerekmektedir. Başkasının çok rahat ettiği bir oyuncu koltuğu sizin hayatınızı cehenneme çevirebilir.


İlgili sorular

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,852 soru

11,945 cevap...