Evdeki Sorunlara Pratik Çözümler kategorisinde tarafından
Evime alarm sistemi kurdurmak istiyorum ancak aylık aidat ödemeli olanlardan istemiyorum. Bir kere kurayım öyle kullanayım istiyorum. Hangi alarm sistemini önerir ve tavsiye edersiniz? Alarm sistemi seçerken nelere dikkat edilmeli? En iyi ev alarm sistemi hangisi?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

image

Ev alarm sistemleri yorumlar

Merhaba,

Öncelikle alarm sistemi seçerken ilk dikkat edeceğiniz özellik keypad'in yani şifre girdiğiniz panelin led ya da ekran özellikli olmasıdır. Evden çıktığınız sırada bu tür keypadler size açık pencere veya balkon kapısı olup olmadığı konusunda uyarmaktadır. Şayet açık bir yer unuttuysanız neresi olduğu hakkında da ekranda bilgi çıkmaktadır. Dolayısı ile bu özellik bir alarm sisteminin vazgeçilmezidir.

Mümkünse yine keypad panelinizi kapaksız bir model seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kapaklı modeller uzun vadeli kullanımda açılıp kapanması nedeni ile bir süre sonra deforme olup kapanmamaya dolayısı ile çirkin bir görüntü ortaya çıkmasına neden olmakta.

Eve yeni taşınacaksanız ve boya, badana gibi işleri henüz yaptırmadıysanız kablolu manyetik kontaktları (kapı ve pencelerin açılıp kapandığını bilgi veren cihazlar. Her kapı ve pencereye takılmaktadırlar.) tercih edebilirsiniz. En azından ileride pil değiştirme derdi yaşamazsınız. Ancak böyle bir şansınız yok ise kablosuz manyetik kontaktlarda aynı işi görmekte.

Ev telefonunuz var ise ev telefonunuzu veya kablonet abonesi iseniz çok komik bir bedel ile buradan satın alacağınız telefon hattınızı alarm sistemine bağlarsanız cihaz bir sorun karşısında sizi direkt arayacaktır.

Harici sireni evin her cephesine 1 adet ve kapı girişine 1 adet olmak üzere mutlaka taktırın. Unutmayın alarm sisteminin olduğunu gören hırsız evinize girmeye niyet dahi etmeyebilir.

Bir diğer önemli konuda ayar yaparken sabah kalkınca dalgınlıkla açabileceğiniz pencerelere gecikme süresi kurun. Sabah alarm sistemini unutarak yanlışlıkla açtığınız bir pencere nedeni ile tüm mahalle uyanmasın :)

image

Son olarak marka önerisi istemişsiniz. Bu işin en üst seviyesi paradox markası diye düşünmekteyim. Ürünleri gerçekten kaliteli ve kullanıcıyı üzüp, zor durumda bırakacak modeller değil.


Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,460 soru

12,561 cevap...