Hukuk ve Sigorta Alanındaki Sorularınız kategorisinde tarafından
Merhaba, Eşimle ayrılmak üzereyiz. Sizlere bu konu hakkında danışmak istiyorum. Öncelikle anlaşmalı boşanma nasıl olur, anlaşmalı boşanma avukatsız oluyor mu? anlaşmalı boşanma için gerekli şartlar nelerdir? Yani anlaşmalı boşanma için avukata gerek var mı? avukatsız anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma için gerekli evraklar nelerdir ve anlaşmalı boşanma için yapılması gerekenler nelerdir? Bir de bu anlaşmalı boşanma ücreti için ne kadar masraf ederim? anlaşmalı boşanma avukatsız kaç para tutar? anlaşmalı boşanma nasıl gerçekleşir genel olarak anlatırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Anlaşmalı boşanma için avukat gerekir mi?

Anlaşmalı boşanma için kesinlikle avukata ihtiyacınız yoktur. Çok kolay bir hukuki süreç olup çok kısa bir zaman ayırmanız yeterlidir. Ne yazık ki bu konu hakkında çok bilgili olmayan insanlar avukatlara ciddi tutarlar ödemektedirler.

Avukatsız anlaşmalı boşanma davası ücreti ne kadardır, anlaşmalı boşanma avukatsız ücreti ne kadar?

Avukatsız anlaşmalı boşanma davası ücreti çok az bir tutardır. Adliyedeki veznelere ödeyebiliyorsunuz.

Anlaşmalı boşanma nasıl açılır, anlaşmalı boşanma nasıl olur ne kadar sürer?

Sayfanın en altında bulunan avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneğini ve avukatsız anlaşmalı boşanma protokol örneğini bilgisayarınıza indirerek xxxx yazılmış yerlere isimleri ve tarihleri doldurarak çıktı alınız. Altta belirtilen evraklarla birlikte Aile Mahkemesi kalemine eşinizle beraber müracaat ediniz. Hakim ile görüşerek durumun acil olduğunu belirtirseniz haftasına kalmadan boşanırsınız. Yeni süreç her ikiniz içinde hayırlısı olsun.

image

Anlaşmalı boşanma için gerekli evraklar nelerdir?

1 . Sayfanın en altında paylaşmış olduğumuz avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneğini ve avukatsız anlaşmalı boşanma protokol örneğini doldurup imzalayınız.

2 . Her iki tarafında kimlik fotokopileri (Adliyeye gitmeden fotokopi çektirmeniz işlerinizin daha da kısa sürmesini sağlayacaktır. Bazen adliyede fotokopide sıra olabilmektedir.)

3 . Vezneye ödenen paranın makbuzu

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği ve  avukatsız anlaşmalı boşanma protokol örneği hem PDF hem de Word hali aşağıda paylaşılmıştır.

Aşağıdaki linke tıklarsanız dosyalar yeni sayfada açılacaktır, üzerine gelerek farenizin sağ tuşuna basarak farklı kaydet derseniz bilgisayarınıza direkt kaydedebilirsiniz.


image

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği word indir

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği PDF indirimage

Avukatsız anlaşmalı boşanma protokol örneği word indir

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği PDF indir

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,550 soru

11,647 cevap...