Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Flash bellek alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Flash bellek alırken neye dikkat etmeliyiz? Bir de marka olarak en iyi flash bellek markası hangisidir yani en iyi flash bellek markası nedir?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

İngilizce bir cümle olan “Universal Serial Bus” in kısaltılmış haline USB diyoruz. Türkçe de ise “Evrensel Seri Yolu” nun kısaltması olarak kullanılır. USB cihazlar arası bilgi transferini sağlayan seri yapılı bir bağlantı biçimidir.

ilk yapılan flash bellek yani dünyanın ilk flash belleği 2000 yıllarının başında bulunmuştur. Flash bellek ilk kim buldu diye sorarsanız IBM ve Trek teknoloji tarafından geliştirilmiş ve piyasaya ilk defa sürülmüştür.

Peki usb bellek seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir diğer bir adı ile flash bellek alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1 . Kapasite :

Alacağınız flash belleğin kapasitesi çok önemlidir. Günümüzde kaliteli bir adet filmin dahi 40 GB üzerine alan kapladığını düşündüğümüzde kararınızı buna göre vermelisiniz. Satın aldıktan sonra flash bellek kapasite artırma programı diye bir şey olmadığının bilincinde olun.

2 . USB bellek veri aktarım hızı: Veri transfer hızı düşük bir USB aldığınızda durum can sıkıcı olabilmekte. Bir dosya için uzun süre beklemek çoğumuz için yorucu olmaktadır. Bu sebeple USB belleğinizin veri transfer hızının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldıktan sonra flash bellek veri aktarım hızı arttırmanın mümkün olmadığını unutmayın.

image

3 . Desteklenen bağlantı noktaları : Standart USB bellekler yani flash bellekler genel olarak standart USB girişlerini kullanırlar. Ancak standart giriş dışında onlarca farklı bellek girişleride bulunmaktadır. Her ne kadar günümüzde artık çoğu üretici dönüştürücü içerek USB belek modelleri üretiyor olsa da satın alırken bu konuya çok dikkat edilmesi gerekmekte. Baştan satın alırken kendinize uygun bağlantı noktası seçmeniz işinizi büyük anlamda kolaylaştıracaktır. Aşağıdaki resimde usb bağlantı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

image

image


4 . USB Boyutu – Kolay Taşınabilirlik : Son olarak şayet cebiniz v.b. yerlerde taşımayı düşünüyorsanız çok büyük bir USB seçimi yapmamanız yine hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Hangi flash bellek daha iyi, hangi flash bellek almalıyım?

Tarafımıza sürekli hangi usb bellek alınmalı, hangi flash bellek alınır vb. sorular sorulmakta. Flash bellek marka ve model önerisi olarak Samsung 256 GB Bar Plus MUF-256BE4/APC veya 3. Başlığımızdaki gibi giriş sorunu yaşayabilecekseniz Samsung Duo Plus MUF-256DB/APC modelini önermekteyiz. Her iki modelde gerçekten çok kaliteli ve kullanışlıdır.İlgili sorular

1 cevap
30, Ağustos Teknoloji ve Yaşam kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
29, Mayıs Teknoloji ve Yaşam kategorisinde Sorularım Var tarafından soruldu
1 cevap
Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,967 soru

13,073 cevap...