Akıllı Robot Süpürgeler kategorisinde tarafından
Beko RS 8034 HM akıllı robot süpürge yorumlarınız nedir acaba?

2 Cevaplar

+2 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Her ne kadar Beko RS 8034 HM akıllı robot süpürge modelini kendisi üretmiyor, Bona markasından satın alarak kendi markasını üstüne basıyor olsa da ülkemizde güvenilir bir markanın en sonunda kendi isminde olan akıllı robot süpürgeyi piyasaya sürmesi mutluluk verici. Bu arada bildiğiniz gibi Beko ve Arçelik aynı firma. Dolayısı ile Arçelik Imperium Robo Robot Süpürge RS 9034 HM ile Beko RS8034 aynı cihazlar. Dolayısı ile kullanıcı yorumlarını incelerken bu yönden değerlendirebilirsiniz. Nedendir bilinmez her zaman Arçelik bana daha sempatik gelmiştir :) Birebir aynı ürün bile olsa Arçelik markasını tercih ediyorum.

image

Ancak Electrolüx markasında edinilen kötü tecrübe Beko içinde geçerli olabilir diye korkmuyor da değil insan. Sonuç olarak bu robot süpürge bozulduğu zaman yetkili teknik servise bu ürünü götürerek sorunumuzu anlattığımızda karşımızdaki sorunu anlayacak mı veya anlattığımızı sorun olarak kabul edecek mi? Sorunlarımıza doğru çözümler bulunabilecek mi? Şahsi düşüncem akıllı robot süpürge gibi hassas bir aletin yine sadece bu işi yapan firmalardan satın alınmasından yana. Ancak pahalı markalara bütçemiz yetmediği durumlarda da fiyatının uygunluğu ve ne olursa olsun markanın verdiği güven nedeniyle Beko'nun RS 8034 HM modelide seçeneklerimiz arasında olabilir. Beko RS 8034 HM modeli mop özelliği olan, Lidar sensörlü orta, orta segment bir robottur. Yüksekliği her lidar sensör kullanan süpürgelerde olduğu gibi biraz yüksek (10.3 CM). Daha önce belirttiğimiz gibi orta veya orta alt segment diyebileceğimiz akılı robot süpürge yanında manyetik şerit, uzaktan kumanda ile birlikte gelmekte. Mop incelemesine çok girmiyorum çünkü daha önceki yazılarımızda mop özelliğinin aslında çok kullanışlı olmadığını ve çokta işe yaramadığını belirtmiştik.
ilgili yazı : https://www.bulabilirim.com/45/akilli-robot-supurge-moplu-mu-mopsuz-mu-alinmali


+1 oy
tarafından
Ürünü ilk çıktığı hafta aldım, 

Ürün oldukça başarılı, ürününün piyasadaki 4-5 binlik ürünlerden farkını kullandığınızda anlayacaksınız, her şeyi düşünülmüş, 7/24 çağrı merkezi desteği mevcut sonuçta Beko güvencesi var arkasında, 

Uygulama menüsü Türkçe bir kere, Harita oluşturmak, kaydetmek çok basit, algoritmasının çalışma mantığı bir harika, önce kenarları temizleyip ortaya doğru temizlik tamamlıyor oda bazında, 

Mobil uygulamasından direk müşteri hizmetlerindeki uzmana mesaj atabiliyorsunuz, çok hızlı şekilde dönüş yapıyorlar, bunu denemek için yaptım, 1 saat sürmedi aranmam. 

Hoş diyelimki cihazın içine çorap kaçtı, haznesi doldu, bir engelde takıldı, cihaz Türkçe olarak sorunu söylüyor ve şunu yaparak sorunu giderebilirsin diyor, uygulama ekranında da aynı şekilde uyarı ve yönergeler ile kullanıcısını yönlendiren bir ara yüz tasarlanmış, şu kadar söyleyebilirim, cihaz bir harika. Malzeme kalitesi oldukça iyi, neidüğü belirsiz markalara saçma sapar paralar ödemektense kesinlikle alınmalı, aynı anda yerleri silip aynı anda süpürerek 150-160 dakika çok rahat çalışıyor, su haznesi ayrı olarak cihazın arkasına takılıyor, yani toz haznesi içinde diğerleri gibi çamurlaşma yapmıyor, mesela cihazı programladım haftanın belirli günlerine o gün o saat geldiğinde çıkıp temizliğini yapıyor bana sadece hazne ve fırça temizliği kalıyor, 

Oldukça pratik 3 haftadır yerleri süpürmedim normal süpürge ile. Bu bildiğiniz ayrıcalık. Yorulmak yok. Yerlerde toz yok. 

Cihaz halıya çıktığında emiş gücü değişiyor, şarj optimizasyonu çok iyi. Daha cabası, cihazla ilgili bazı videolar yayınlanmış Beko Türkiye Youtube sayfasında, Kendine uzman diyen herkese güvenmeyin deneyimlemeden, en kötü gidip Beko Bayilerinde ürünü inceleyin, ben şahsen çok memnun kaldım. 

Şunu unutmayın yurt dışında muadili var vs diyebilirler, ama yabancı markaların hiç birinde bekonun sunduğu hizmeti alamazsınız, parasıyla bile. Adam size 190 dolara robot satar, arızalandığında çöpe atmak durumunda kalırsınız. Beko bu ülkenin markası. Unutmayın. Her ilçede mahallede bayileri var, aynı dili konuştuğunuz çağrı merkezi var, her mahallede servisleri var, kanıtlanmış hizmet kalitesi ödülleri var. 

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

11,852 soru

11,945 cevap...