Teknoloji ve Yaşam kategorisinde tarafından
Merhaba,

çocuğu takip etmek için saat, çocuğu takip etmek için uygulama öneriniz var mıdır? Piyasada bir çok model mevcut ve fiyatları sürekli artıyor. Okullar açılmadan önce kaliteli ve kolay bozulmayacak bir ürün almak istiyorum açıkçası çünkü gözüken o ki fiyatlar daha da artacağa benziyor. çocuğumun nerede olduğunu gösteren saat, çocuğumun nerede olduğunu gösteren program veya çocuğumun nerede olduğunu gösteren uygulama incelemesi yaparsanız çok mutlu olurum. Özellikle Alcatel akıllı çoçuk saatleri yorumu lütfen. Bir de akıllı saat çoçuk için zararlı mı?

1 cevap

+1 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Akıllı çocuk saatleri tavsiye

Özellikle okulların açılmasına yakın veliler çocuğun nerede olduğunu gösteren uygulama ve çocuğun nerede olduğunu gösteren saat arayışına giriyorlar.

Çocuğum nerede saati, çocuğum nerede uygulaması :

Çocuğum nerede akıllı saat ile öğrenmek istiyorsanız öncelikle çocuklar için üretilmiş olan bir akıllı saat almak zorundasınız. Peki hangi marka ve hangi modeli alacaksınız?

Ne yazık ki teknolojinin bu kadar ilerlediği bir ortamda gereken önem çocuk akıllı saatleri için verilmemiş durumda.

Piyasada ki en popüler markaları incelediğimizde karşılaştığımız sonuçlar bizi oldukça şaşırttı. Diğer konularda olduğu gibi aslında bir ürün seçerken ilk kriterimiz sağlamlığı ve bozulduğu zaman aldığınız teknik destek düzeyidir.

image

wiky akıllı saat yorumları :

Desteklediği maksimum internet hızı : 3G (Wiky 4 modeli için)

İlk incelememizi wiky üzerine yaptık. Acaba çocuklarımız için wiky saat alınır mı? Şikayet sitelerini incelediğimizde hakkında bir çok şikayete rastladık ancak en ilgimizi çeken ve sıklıkla karşılaştığımız herhangi bir sorun karşısına firmaya ulaşılamıyor olmasıydı. Emin olmak için firmanın resmi sitesinden telefon numaralarını alarak arama yaptık. Gerçekten telefona kimse çıkmadı. Düşünün ki wiky akıllı saat aldınız ve bir sorunla karşılaştınız ne yapacaksınız? Dolayısı ile wiky markasını elemek durumunda kaldık.

image

Bilicra akıllı saat yorumları :

Desteklediği maksimum internet hızı : 4.5 G (Vision modeli)

İkinci inclememizi yine piyasada oldukça popüler çocuk akıllı saat markası olan bilicra üzerine yaptık. Bilicra'nın Vision ve Touch olmak üzere iki modeli mevcut. Müşteri hizmetlerini aradığımız gibi telefona biri baktı ve tüm sıcaklığı ile bizlere ürün hakkında bilgi vererek destek oldu. Sırf bu neden dolayısı ile bilicra mi wiky mi diye sorarsanız açık ara bilicra markasını öneririz. Ancak firmanın kesinlikle müşteri memnuniyeti konusunda kendini geliştirmesi gerekiyor. Saatler hakkında oldukça fazla şikayet olup bu şikayetler ne yazık ki çözülmemiş durumda. Ancak bilicra markasını tercih edecekseniz bilicra vision touch farkını göz önünde bulundurarak kesinlikle Vision modelini tercih edin. Vision modeli çok daha işlevsel ve çok daha dayanıklı.

image

Alcatel akıllı çoçuk saat yorumları:

Desteklediği maksimum internet hızı : 4G (MT40x modeli)

Alcatel'in akıllı çocuk saatleri mt30 movetime ve mt40x olarak iki modeldir. MT40 s modeli de akıllı çocuk saati olarak satılmaya kalkılsa da bu saatin asıl amacı yaşlı insanların kullanımı içindir. Yani satış elemanlarının yanlış yönlendirmesi sonucu sakın çocuğunuz için Alcatel MT40 s modelini almayın. Konumuza dönecek olursak mt30 movetime ve mt40x arasında üst model mt40x tir. Bizimde hem dayanıklılık hem işlevsellik açısından önereceğimiz modelde budur. (mt30 movetime modeli kullanıcılarında ciddi anlamda olumsuz yorum mevcut.) Bu cihazlar hassas olması nedeni ile satıcıyı Amazon seçerek satın almanız durumunda ek olarak Amazon'un sınırsız müşteri memnuniyeti garantisinden de yararlanıyor olacaksınız. (Umuyorum diğer firmalarda Amazon'un sağladığı müşteri memnuniyeti seviyesine bir gün gelir.) Ancak Alcatel'in saatleri tüm markalar arasında en dayanıklı ve en az sorun çıkartan olmasına karşın Alcatel'e ulaşabileceğiniz en ufak bir irtibat numarası dahi sitelerinde paylaşılmamış. Bir firma telefonları hiç açmazken öteki firma telefon numarası dahi koymaya gerek duymamış. Bir sorunla karşılaştığınızda nasıl bir destek alacaksınız tam bilemiyor olmamızla beraber en azından kurumsal bir firma olmasına güvenilebilir. Not : Alcatel Türkiye yetkili servisi telefonuna 0 (212) 375 5801 olarak ulaşabildik.

Her üç markayı incelememizin özeti olarak öneri sıralaması : (Bilicra mı alcatel mi wiky mi?)

1 . Alcatel çocuk akıllı saati

2 . Bilicra çocuk akıllı saati

3 . Wiky çocuk akıllı saati

Akıllı saat ne kadar internet harcar?

Çocuklar için üretilen akıllı saatlerin GSM şebekelerinde ayrı tarifleri bulunmaktadır. 1 GB internet hakkı olan bir tarife muhtemelen size ve çocuğunuza yeterli gelecektir.

Akıllı saat çoçuk için zararlı mı?

Sonuç itibari ile sim kartla çalışmakta olan akıllı saat aslında bir cep telefonudur. Dolayısı ile cep telefonu ne kadar zararlı ise akıllı çocuk saatleri de çocuklara o kadar zararlıdır.

tarafından
çocuğuma hangi akıllı saati almalıyım diye internette dolaşıp duruyordum. Sayenizde aradığımı buldum ve kararımı verdim. Teşekkürler.

Bulabilirim.com

Sorularınızı konusunda uzman kadromuz ve diğer kullanıcılarımızla çok kısa sürede cevaplıyoruz.

12,459 soru

12,560 cevap...